Träffar: 142   [1] 2 3 ... 8 Nästa »

Vas, Open minds av Ulrica Hydman Vallien, Kosta Boda, höjd 26cm, handmålat, Sign. Kosta Boda, Ulrica HV, 41202

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33289

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:00:00

En ljusstake, Orrefors Celeste, höjd ca 37cm, klarglas/delvis frostade, formgivare Anne Nilsson

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33290

300 kr

Budledare: novali Antal bud: 1

Keramik, porslin & glas / Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:00:30

Ett par ljusstakar Orrefors Celeste, 41cm, etikettmärkta, klarglas/delvis frostade, formgivare Anne Nilsson Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33291

Stänger: 2024-06-11 14:01:00

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33292

Stänger: 2024-06-11 14:01:30

Snappsglas Open Minds, svart, Kosta Boda Ulrika Hydman Vallien, nummer 7091316, signerad, 17,5cm Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33293

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:02:00

 Fem Champagneglas utan fot i glasbehållare/vas, 42cm Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33294

200 kr

Stänger: 2024-06-11 14:02:30

Två Ölglas Kosta Boda, Ulrika Hydman Vallien, Friendship 50cl, Hearts, Tulipa, 21cm, etikettmärkta Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33295

Stänger: 2024-06-11 14:03:00

Ljusstake, Kosta Boda Ulrika Hydman Vallien, Hearts, 12cm, både för ljus och värmeljus Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33296

Stänger: 2024-06-11 14:03:30

Skål i kristall, Orrefors, Ø14cm, höjd 9cm, modell Corona av Lars Hellsten nummer 4384-121, etikettmärkt, signerad Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33297

Stänger: 2024-06-11 14:04:00

Skål i kristall, Orrefors, Ø18cm, höjd 11cm, modell Corona av Lars Hellsten nummer 4384-121, etikettmärkt, signerad Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33298

Stänger: 2024-06-11 14:04:30

Två Glasskulpturer, Mats Johansson, Målerås Glasbruk, höjd 14cm 65119,  höjd 7cm 8159, signerade Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33299

Konst & antikviteter / Skulpturer Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:05:00

Glasskulptur,  Mats Johansson, Målerås Glasbruk, höjd 5,5cm, hjärta liten

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33300

150 kr

Budledare: annim Antal bud: 2

Stänger: 2024-06-11 14:05:30

Skål Kosta Boda formgiven av Anna Ehrner

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33301

Stänger: 2024-06-11 14:06:00

Två Fat, Äldre Gustafsberg, Sobrown år 1852-1877, kallas

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33302

Stänger: 2024-06-11 14:06:30

Ett par figuriner, Nao by Lladro, Spain, Gäss, 12,5 och 14,5cm Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33303

125 kr

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:07:00

Figurin, porslin

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33304

Stänger: 2024-06-11 14:07:30

Figurin, porslin, Goebel MJ Hummel,

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33305

125 kr

Stänger: 2024-06-11 14:08:00

Receptionsklocka Damaskus,  sköldpadda, förgyllt stål med dekormönster, 14x8,5x4cm, går att ringa på både huvudet och svansen, BOJ Eibar, Pat nr 19596, 30366, Spanien, vikt 454,5g

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33306

Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:08:30

Armband, Hermès Clic Clac H, guldfärgad metall med brunemalj, ca 55x45mm, bredd 12mm, märkt Hermès Q SP, Made in France, bredd:11,5mm, dustbag, ask, folder, repor finns

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33307

Fashion / Accessoarer Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:09:00

Armband Hermès Behapi Double Tour svart/orange storlek L, 39-40-41cm, bredd 7mm, kalvskinn Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33308

1 700 kr

Fashion / Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:09:30

[1] 2 3 ... 8 Nästa »