Träffar: 83   « Föregående 1 [2] 3 4 5 Nästa »

Caméring i 18K guld. Den är 2,5 - 17,6 mm bred är i storlek 16¾ och väger 3,6g. Svensk importstämpel & 750. Ojämnheter.

Auktionsnummer: SE73.20240606.A17123

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-06-06 19:10:00

Ring i 21K guld. Den är 5 - 10,9 mm bred, är i storlek 17½ och väger 3,3g. Ostämplad.

Auktionsnummer: SE73.20240606.A17124

2 000 kr

Budledare: yguld1 Antal bud: 3

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-06-06 19:10:30

Örhängen i 18K guld. De är 22,5 mm långa och väger 2,2g. Stämplade 18K & kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240606.A17125

1 400 kr

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2024-06-06 19:11:00

Små droppörhängen i 18K guld. De är 13,5 mm långa och väger 0,75g. En snurrebuss är i gulmetall (ej medräknad i vikten).

Auktionsnummer: SE73.20240606.A17126

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2024-06-06 19:11:30

Ring i 18K guld med en ljusblå sten. Den är 1,8 - 4,2 mm bred, är i storlek 18¼ och väger 1,6g. Stämplad HSG, 18K & kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240606.A17127

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-06-06 19:12:00

Diverse defekta smycken 18K 5,3g.

Auktionsnummer: SE73.20240606.A17128

2 700 kr

Budledare: yguld1 Antal bud: 1

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-06-06 19:12:30

Bismarkörhängen i 18K guld. De är 32,6 mm långa och väger 1,5g. En snurrebuss saknas, men en ny i plast medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20240606.A17129

1 000 kr

Budledare: manfredreinhold1 Antal bud: 1

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2024-06-06 19:13:00

Örhängen i 18K guld. De är 33,4 mm långa och väger 0,9g. Snurrebussar saknas, men nya i plast medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20240606.A17130

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2024-06-06 19:13:30

Örhängen i 18K guld. De är 27,8 mm långa och väger 2,7g. Snurrebussar saknas, men nya i plast medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20240606.A17131

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2024-06-06 19:14:00

Diverse defekta smycken: 0,1g 9K & 1,3g 18K inkl. två pyttestenar.

Auktionsnummer: SE73.20240606.A17132

550 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-06-06 19:14:30

Ring i 18K guld med tre vita stenar. Den är 1,3 - 5,3 mm bred, är i storlek 16¼ och väger 2,2g. Tillverkad 1951 av J Petterssons Eftr Juvelerar AB i Stockholm. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240606.A17133

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-06-06 19:15:00

Caméring i 18K guld. Den är 2,1 - 13,8 mm bred, är i storlek 17 och väger 3,1g. Stämplad GVH 18K & kattfot. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20240606.A17134

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-06-06 19:15:30

Ring i 18K guld med en blå sten (nött). Ojämn i fattningen. Den är 2,6 - 14,2 mm bred, är i storlek 17 och väger 3,3g. Tillverkad 1953 av Ottossons Eftr R & S Sunding i Strömsund.

Auktionsnummer: SE73.20240606.A17135

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-06-06 19:16:00

Tre ringar 18K 8,0g. Gravyrer.

Auktionsnummer: SE73.20240606.A17136

4 100 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-06-06 19:16:30

X-länksarmband i 18K guld. Det är 18,5 cm långt, 9,5 mm brett och väger 14,2g. Kistlås. Nött i länkarna närmast låset. Tillverkat 1953 av Franzens Guldsmedsverkstad i Stockholm. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240606.A17137

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2024-06-06 19:17:00

X-länksarmband i 18K guld. Det är 18 cm långt, 11 mm brett och väger 18,7g. Kistlås. Nött i länkarna närmast låset. Tillverkat 1959 av Ädelsmycken Aktiebolag  i Stockholm. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240606.A17138

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2024-06-06 19:17:30

X-länkscollier i 18K guld. Den är 49 cm lång, 4,4 - 7,6 mm bred och väger 12,9g. Springring. Tillverkad 1955 av  Guldsmycket Röijersten & Cederwall i Stockholm. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240606.A17139

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-06-06 19:18:00

Diverse defekta smycken 18K 5,4g inkl. småstenar.

Auktionsnummer: SE73.20240606.A17140

2 500 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-06-06 19:18:30

Klackring i 18K guld med en svart sten (repa). Den är 2,5 - 12,3 mm bred, är i storlek 19¼ och väger 3,2g. Aningen ojämn skena. Stämplad GHA (Guldfynd) & 750.

Auktionsnummer: SE73.20240606.A17142

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-06-06 19:19:00

Diverse udda / graverade smycken 18K 14,9g.

Auktionsnummer: SE73.20240606.A17143

7 600 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-06-06 19:19:30