Träffar: 4282   « Föregående 1 ... 147 148 [149] 150 151 ... 215 Nästa »

Armband X-länk, längd: 18,5cm, bredd: 12,6mm, skevt lås, 18K  Vikt: 21,2 g

Armband X-länk, längd: 18...

Ring med vita stenar, stl: 18, bredd: 3,9-9,6mm, slitage, behov av omrodiering, vitguld 18K  Vikt: 9,4 g

Armband Pansar med en berlock, säkerhetskedja, längd: 19cm, bredd: 4mm, gravyr, 18K  Vikt: 10,3 g

Diverse guldsmycken, buckliga, skeva, gravyr, 18K  Vikt: 19,1 g

Ett par manschettknappar, längd: 20mm, bredd: 1,8-14mm, missfärgad,  18K  Vikt: 12,2 g

Ett par manschettknappar, ...

Collier Rävsvans, längd: 52cm, bredd: 4,8mm, ojämnheter, 23K  Vikt: 30,4 g

Collier Rävsvans, längd: ...

Hänge Buddha, längd: 40mm inkl ögla, bredd: 13-24mm, guldram, plexiglas, okänt material inuti, bucklor/repor på guldramen, 18K, bruttovikt: 8,6g.

Hänge Buddha, längd: 40mm...

Diverseguld, 14K  Vikt: 31,7 g

Diverseguld, 14K Vikt: 31,7 g

2 Ringar, ojämnheter, skeva, gravyrer, 18K Vikt: 5,8 g

2 Ringar, ojämnheter, skev...

Ring med troligen safirer, stl: 18½, bredd: 2-7mm, minimalt nagg på stora stenen, slitna fattningar, 9K  Vikt: 2,2 g

Ring med diamanter 3xca0,075ct, stl: 17¼, bredd: 1,7-3,4mm, 9K  Vikt: 1 g

5 Ringar varav vissa med stenar, gravyrer, slitage, skeva, 18K, bruttovikt: 21,8g Vikt: 21,8 g

Hänge med imitationspärla och en diamant 1xca0,005ct, 15x9mm, 18K  Vikt: 0,5 g

Hänge med imitationspärla...

Ring med en blå sten, stl: 19, bredd: 3-11mm, nagg på sten, slitage, 18K  Vikt: 7,4 g

Ring med en blå sten, stl:...

Ring med grön sten, stl: 18¼, bredd: 2,6-12mm, minimalt nagg på sten, skev, 18K  Vikt: 3,9 g

Ring med grön sten, stl: 1...

Ring med blå sten, stl: 16½, bredd: 3,2-10mm, nagg på sten, skev, 18K  Vikt: 7,2 g

Ring med blå sten, stl: 1...

Armband med gröna stenar, längd: 20cm, bredd: 4,8mm, behov av omrodiering, skadade stenar, vitguld, 18K  Vikt: 13,3 g

Armband med gröna stenar, ...

Damur Sully Special, boettnr: 16280, Ø17mm, manuell, repigt glas, 18K, bruttovikt: 5,1g

Armband, defekt, 18K  Vikt: 31,2 g

Armband, defekt, 18K Vikt:...

Ring med diamanter 4xca0,02ct, stl: 19½, bredd: 3mm, en diamant saknas, vitguld, 18K  Vikt: 2,9 g