Auktion pågår nu, 493 st utrop

Träffar: 266   « Föregående 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14 Nästa »

Två matskedar samt en bordssked, modell Svensk Spets, 21,5 respektive 19cm, CG Hallberg, Stockholm, gravyr, slitage, silver.  Vikt: 139,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57541

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:20:00

Brosch med emaljdekor samt pärlor, ca 55x35mm, sliten tillverkarstämpel & stadsstämpel, år 1861, bucklor, nagg, skadade pärlor, originaletui, 18K Vikt: 13,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57542

Guld / Broscher Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:20:30

Fyra efterrättsskedar, C.G.Hallberg, tidig 1900-tal, Stockholm, längd ca 14,5cm, brukesslitage, 830/1000 silver. Vikt: 97,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57543

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:21:00

Två matgafflar, modell Svensk Spets, längd 21cm, CG Hallberg, gravyr, slitage.  Vikt: 114,1 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57544

900 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:21:30

Matkniv, modell Svensk Spets, längd 25cm, gravyr, slitage, silver och stålblad, bruttovikt 54,9g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57545

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:22:00

Bägare, höjd ca 5cm, bucklig, bruksslitage, 830/1000 silver.  Vikt: 16 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57546

125 kr

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:22:30

Hänge kors, längd ca 5cm, 830/1000 silver.  Vikt: 2,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57547

25 kr

Silver / Hängen & berlocker Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:23:00

Brosch, blomma, Ge-Kå, Stockholm, 1960, längd ca 5cm, silver. Vikt: 12,7 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57548

125 kr

Budledare: olinz6666 Antal bud: 1

Silver / Broscher Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:23:30

Brosch, längd ca 5cm, silver.  Vikt: 15,4 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57549

125 kr

Silver / Broscher Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:24:00

Klackring, stl: 18 ¾, bredd: ca 5mm, skev, silver Vikt: 4 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57550

50 kr

Budledare: rode09 Antal bud: 1

Silver / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:24:30

Smörkniv/pastejkniv, Bernhard Hertz Aktiebolag, Stockholm, 1921, bruksslitage, silver och stålblad, bruttovikt 70,8g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57551

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:25:00

Ring, stl: 16¾, bredd: 8mm, bruksslitage, silver.  Vikt: 2,7 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57552

25 kr

Budledare: novali Antal bud: 1

Silver / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:25:30

Ring, stl: 16,5, bredd: 2mm, Udda örhänge, lila sten, bruksslitage, silver, bruttovikt: 1,8g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57553

Silver / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:26:00

Fickur Longines, 7 Grands Prix, manuell, liten sekundvisare, innerboett av silver, Ø50mm, boettnummer 3548392, slitage, några mindre bucklor, silver, bruttovikt 86,3g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57554

Klockor / Fickur Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:26:30

Fickur Omega, manuell, doublé, liten sekundvisare, Ø53mm, boettnummer 7642780, ytliga repor.

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57555

1 600 kr

Budledare: chinom Antal bud: 12

Klockor / Fickur Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:27:00

Bälte Louis Vuitton, monogramcanvas med text, reversibelt, monogram spänne i svart metall, modell nr: M0161, ref: BC1119, total längd 110cm, läder, bruksslitage.

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57556

Fashion / Accessoarer Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:27:30

Etui, Niellodekor och hästekipage, invändigt förgylld, Ryssland omkring år 1900, ej identifierad mästare, längd 10cm, bredd 7cm, slitage, silver.     Vikt: 131,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57557

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:28:00

Bälte Gucci,

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57558

Stänger: 2024-06-19 20:28:30

Broch med markasiter, längd 5mm, slitage, silver.  Vikt: 12,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57559

100 kr

Silver / Broscher Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:29:00

Hänge med sakralt motiv, ca 50x35mm, silver.  Vikt: 19,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57560

225 kr

Budledare: mimmi45 Antal bud: 3

Stänger: 2024-06-19 20:29:30