Träffar: 266   « Föregående 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14 Nästa »

Två matskedar samt en bordssked, modell Svensk Spets, 21,5 respektive 19cm, CG Hallberg, Stockholm, gravyr, slitage, silver.  Vikt: 139,5 g

Två matskedar samt en bord...

Brosch med emaljdekor samt pärlor, ca 55x35mm, sliten tillverkarstämpel & stadsstämpel, år 1861, bucklor, nagg, skadade pärlor, originaletui, 18K Vikt: 13,3 g

Fyra efterrättsskedar, C.G.Hallberg, tidig 1900-tal, Stockholm, längd ca 14,5cm, brukesslitage, 830/1000 silver. Vikt: 97,5 g

Fyra efterrättsskedar, C.G...

Två matgafflar, modell Svensk Spets, längd 21cm, CG Hallberg, gravyr, slitage.  Vikt: 114,1 g

Två matgafflar, modell Sve...

Matkniv, modell Svensk Spets, längd 25cm, gravyr, slitage, silver och stålblad, bruttovikt 54,9g Vikt: 0 g

Bägare, höjd ca 5cm, bucklig, bruksslitage, 830/1000 silver.  Vikt: 16 g

Bägare, höjd ca 5cm, buck...

Hänge kors, längd ca 5cm, 830/1000 silver.  Vikt: 2,5 g

Hänge kors, längd ca 5cm,...

Brosch, blomma, Ge-Kå, Stockholm, 1960, längd ca 5cm, silver. Vikt: 12,7 g

Brosch, blomma, Ge-Kå, Sto...

Brosch, längd ca 5cm, silver.  Vikt: 15,4 g

Brosch, längd ca 5cm, silv...

Klackring, stl: 18 ¾, bredd: ca 5mm, skev, silver Vikt: 4 g

Klackring, stl: 18 ¾, bred...

Smörkniv/pastejkniv, Bernhard Hertz Aktiebolag, Stockholm, 1921, bruksslitage, silver och stålblad, bruttovikt 70,8g Vikt: 0 g

Smörkniv/pastejkniv, Bernh...

Ring, stl: 16¾, bredd: 8mm, bruksslitage, silver.  Vikt: 2,7 g

Ring, stl: 16¾, bredd: 8mm...

Ring, stl: 16,5, bredd: 2mm, Udda örhänge, lila sten, bruksslitage, silver, bruttovikt: 1,8g Vikt: 0 g

Fickur Longines, 7 Grands Prix, manuell, liten sekundvisare, innerboett av silver, Ø50mm, boettnummer 3548392, slitage, några mindre bucklor, silver, bruttovikt 86,3g Vikt: 0 g

Fickur Omega, manuell, doublé, liten sekundvisare, Ø53mm, boettnummer 7642780, ytliga repor.

Bälte Louis Vuitton, monogramcanvas med text, reversibelt, monogram spänne i svart metall, modell nr: M0161, ref: BC1119, total längd 110cm, läder, bruksslitage.

Bälte Louis Vuitton, monog...

Etui, Niellodekor och hästekipage, invändigt förgylld, Ryssland omkring år 1900, ej identifierad mästare, längd 10cm, bredd 7cm, slitage, silver.     Vikt: 131,6 g

Etui, Niellodekor och häst...

Bälte Gucci, "GG Supreme belt with G buckle", total längd ca 110cm, bredd 4cm, svart/grå,  nr 411924, bruksslitage.

Bälte Gucci, "GG Supreme b...

Broch med markasiter, längd 5mm, slitage, silver.  Vikt: 12,6 g

Broch med markasiter, läng...

Hänge med sakralt motiv, ca 50x35mm, silver.  Vikt: 19,9 g

Hänge med sakralt motiv, c...