Auktion pågår nu, 22 st utrop

Träffar: 266   « Föregående 1 ... 11 12 [13] 14 Nästa »

Ring med briljantslipade diamanter, 1 x ca 0,10ct samt 8 x ca 0,03ct, varierande kvalitet, stl: 20, 18K vitguld Vikt: 7,5 g

Ring, halvallians, med safirer och briljantslipade diamanter totalt 0,21ct enligt kvalitet, stl: 19, 18K vitguld Vikt: 2,8 g

Ring, halvallians, med briljantslipade diamanter 8 x ca 0,04ct, kvalitet ca W-TCr(H-I)/VS-SI, stl: 19½, 18K vitguld Vikt: 3,1 g

Ring med briljantslipad diamant ca 0,35ct, kvalitet ca TW-W(G-H)/VS, stl: 19¾, 18K vitguld Vikt: 2,2 g

Hänge med bergkristall ca 12,00ct, höjd 32mm, bredd 20mm, silver  Vikt: 9,8 g

Hänge med bergkristall ca ...

Armband, X-länk med stav, 20cm, bredd 20mm,  silver Vikt: 66,2 g

Armband, X-länk med stav, ...

Kedja, Figaro, av/saknar lås, längd 52cm, bredd 6mm, silver Vikt: 41 g

Kedja, Figaro, av/saknar l...

Armband, Bismarck, längd 19cm, bredd 11mm, silver Vikt: 34,8 g

Armband, Bismarck, längd 1...

Kedja, Figaro, längd 60cm, bredd 4mm, silver Vikt: 15,7 g

Kedja, Figaro, längd 60cm,...

Kedja, Venezia, längd 50cm, bredd 1mm, silver  Vikt: 2 g

Kedja, Venezia, längd 50cm...

Hänge med odlad pärla samt vita stenar, höjd 20mm, bredd 12mm, silver Vikt: 2,6 g

Hänge med odlad pärla sam...

2st Bägare, buckliga, höjd 45mm, Ø36mm, silver Vikt: 18,1 g

2st Bägare, buckliga, höj...

Ring med filigranarbete, stl: 17¼, bredd 3-35mm, silver Vikt: 5,7 g

1 Ring med dekor av meanderbård, stl: 18, gravyr, silver Vikt: 3,1 g

Soffbord Gubi TS, marmor, Ø55 cm, made in Italy, höjd ca 40cm, repor.  Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Soffbord Gubi TS, marmor, ...

Schackspel med tillhörande pjäser i konstmassa, hopfällbart, Kina 1900-tal, 46x46cm  Skickas med postpaket.

Schackspel med tillhörande...

Urna med lock Kina 1900-tal, höjd ca 37cm Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Spegel mått inklusive ram ca 69x67cm, färgbortfall, 1900-tal Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Spegel mått inklusive ram ...

Tavla, olja på pannå, Wang Chongde, Kina, f.1949, ca 55x95cm, krackelyr samt färgbortfall. Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Tavla, olja på pannå, Wan...