Träffar: 4282   « Föregående 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 215 Nästa »

Ett par örhängen med solfjädrar, niellodekor, 31,4mm, clips, Thailand, repor, 925/1000 silver Vikt: 6,5 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95010

Silver / Örhängen Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:49:30

Brosch med markasiter, längd 60mm, stenar saknas, importstämplat 830/1000 silver Vikt: 6,5 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95009

75 kr

Silver / Broscher Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:49:00

Collier, uppklippt ring, brott i länk, defekt, silver 925-950/1000 Vikt: 16,3 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95008

125 kr

Silver / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:48:30

Armband Bismarck, längd: 20cm, bredd: 6mm, silver 925/1000 Vikt: 11,1 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95007

200 kr

Silver / Armband Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:48:00

Hänge med brun sten och pärlor, längd 27mm, Carré, 925/1000 silver Vikt: 3 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95006

25 kr

Budledare: novali Antal bud: 1

Silver / Hängen & berlocker Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:47:30

8 kaffeskedar, längd 12cm, modell Rosenholn, GAB, år 1977, slitage, 830/1000 silver Vikt: 113,9 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95005

900 kr

Silver / Bestick Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:47:00

2 udda örhängen, 925/1000 silver Vikt: 3,9 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95004

50 kr

Silver / Örhängen Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:46:30

Armband pansar, längd 25cm, bredd 10mm, defekt lås,  830/1000 silver Vikt: 44,7 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95003

350 kr

Silver / Armband Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:46:00

Hänge, hjärta, bucklor, 18K Vikt: 0,7 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95002

400 kr

Guld / Hängen & berlocker Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:45:30

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95001

Fashion / Väskor Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:45:00

10 bägare, höjd 40mm, hamrad yta, år 1986, 925/1000 Vikt: 476,9 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95000

4 100 kr

Budledare: redrum Antal bud: 1

Silver / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:44:30

3 Punschkoppar, hamrad yta och förgylld insida, höjd: ca 6cm, Ø6,5cm, Ceson, silver 830/1000 Vikt: 92,1 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94999

Silver / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:44:00

Sombrero med mönsterdekor, Ø21cm, bucklor, hål, lagning, Mexico, 925/1000 silver Vikt: 192,4 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94998

1 650 kr

Silver / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:43:30

Skulptur, ägg, längd 12cm, höjd 9cm, Paradisverkstan, Öland, handmålad keramik, etikettmärkt Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94997

Keramik, porslin & glas / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:43:00

Väggvas, Josef Ekberg för Gustavsberg, keramik, iriserande grön glasyr med gulddekor, längd: 14cm, bredd: 12,5cm, märkt N-153 38, 1900-talets början Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94996

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:42:30

Ring, stl 18½, bredd: 4,3mm, vitguld, repor, gravyr, 18K  Vikt: 4,1 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94995

2 500 kr

Guld / Ringar Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:42:00

Vas, höjd 24cm, Ø11,5cm, modell Iris, signerad Ann Wåhlström, etikettmärkt Reijmyre, Firma Svenskt Tenn, bärnstensfärgat glas Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94994

Stänger: 2024-06-18 12:41:30

Figurin tomte med ljuslykta, Rolf Berg Torshälla, höjd: 15cm, bredd: 10cm, etikettmärkt

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94993

175 kr

Stänger: 2024-06-18 12:41:00

Figurin tomte, Rolf Berg Torshälla, keramik, höjd: 8cm, bredd: ca 8cm, etikettmärkt

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94992

100 kr

Stänger: 2024-06-18 12:40:30

Serveringsskål, Bloom, Helle Damkjær för Georg Jensen, rostfritt blankpolerat stål, höjd: ca 15cm, bredd: ca 27cm, märkt undertill  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94991

Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:40:00