Auktion pågår nu, 332 st utrop

Träffar: 4282   « Föregående 1 ... 140 141 [142] 143 144 ... 215 Nästa »

Kuriosa - Ölflaskor, 5 stycken, varierande form, brunt glas PLM, 1960/70-tal, höjd 19-14,5 cm, fint skick utan anmärkning, vikt kring 1350 gram Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE74.20240604.A25282

Övrigt Kristianstad

Stänger: 2024-06-04 19:56:00

Retro Salladsbestick, mässing/trä, längd 26 cm, originaletui (28,5x11 cm), fint skick, ej putsade, etui med något åldersrelaterat slitage, vikt inkl. etui kring 350 gram Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE74.20240604.A25281

Övrigt Kristianstad

Stänger: 2024-06-04 19:55:30

Hänge

Auktionsnummer: SE74.20240604.A25280

Silver / Hängen & berlocker Kristianstad

Stänger: 2024-06-04 19:55:00

Diverse plaketter och nålmärken, silver, årtalsgravyr Vikt: 107,8 g

Auktionsnummer: SE74.20240604.A25279

850 kr

Silver / Övrigt Kristianstad

Stänger: 2024-06-04 19:54:30

Armband Figaro med berlocker, silver, längd 19 cm, bredd 3,5 mm, berlocker med varierande mått, något mindre märke Vikt: 10,6 g

Auktionsnummer: SE74.20240604.A25278

Silver / Armband Kristianstad

Stänger: 2024-06-04 19:54:00

Armband PANDORA, silver 925/1000, ALE, 4 stycken berlocker/charms, längd 19,5 cm, länk Ø1,8 mm, berlocker Ø9-9,5 mm, länk med en mindre ojämnhet, för övrigt i fint buret skick  Vikt: 14,4 g

Auktionsnummer: SE74.20240604.A25277

Silver / Armband Kristianstad

Stänger: 2024-06-04 19:53:30

Diverse guldsmycken, 14K guld, defekter, gravyrer, stenar förekommer Vikt: 24,3 g

Auktionsnummer: SE74.20240604.A25275

10 500 kr

Guld / Övriga smycken Kristianstad

Stänger: 2024-06-04 19:52:30

Diverse smycken, 18K guld, enkelt örhänge med vita stenar, defekt ring med mörkblå och vita stenar Vikt: 12,4 g

Auktionsnummer: SE74.20240604.A25274

Stänger: 2024-06-04 19:52:00

WIWEN NILSSON (1897-1974) LUND - Örhängen, silver 930/1000, kvadratisk dekor, skruvmodell, mått 12x12 mm, tillverkad 1948 & 1949, fina tydliga stämplar, fint skick  Vikt: 5,2 g

Auktionsnummer: SE74.20240604.A25273

Silver / Örhängen Kristianstad

Stänger: 2024-06-04 19:51:30

Armband, 18K guld, trefärgad modell, ej massiv, längd knäppt 19,5 cm, bredd 10 mm, tjocklek 3,5 mm, några minimala intryckningar på undersidan, observera ej märkesdesign, Vikt: 20,3 g

Auktionsnummer: SE74.20240604.A25272

Guld / Armband Kristianstad

Stänger: 2024-06-04 19:51:00

Hänge Kattdjur, 18K guld, större modell, två Rubiner, vita stenar, ostämplad, längd inkl. ögla 46 mm, bredd 28 mm, tjocklek 9 mm, fint skick Vikt: 17 g

Auktionsnummer: SE74.20240604.A25271

Guld / Hängen & berlocker Kristianstad

Stänger: 2024-06-04 19:50:30

Halskedja, 18K guld, trefärgad modell, längd 60,5 cm, bredd 6 mm, fint skick Vikt: 43,4 g

Auktionsnummer: SE74.20240604.A25270

24 500 kr

Guld / Kedjor & collier Kristianstad

Stänger: 2024-06-04 19:50:00

Diverse smycken, örhängen, 18K guld, ojämnheter Vikt: 1,1 g

Auktionsnummer: SE74.20240604.A25269

600 kr

Budledare: wfr65 Antal bud: 1

Stänger: 2024-06-04 19:49:30

Diverse guldsmycken, 18K guld, defekter, stenar, gravyrer Vikt: 36 g

Auktionsnummer: SE74.20240604.A25268

20 500 kr

Stänger: 2024-06-04 19:49:00

Armband x-länk med 7 berlocker, 18K guld, M.K:S Guldsmedsatelier Ab, svensk kontrollstämpel, längd knäppt 18,5 cm, bredd 5 mm, berlocker med varierande storlek, fint skick Vikt: 12,8 g

Auktionsnummer: SE74.20240604.A25267

Guld / Armband Kristianstad

Stänger: 2024-06-04 19:48:30

Diverse smycken och smyckesdelar, 18K, defekter, stenar Vikt: 13,8 g

Auktionsnummer: SE74.20240604.A25266

7 400 kr

Guld / Övrigt Kristianstad

Stänger: 2024-06-04 19:48:00

Armband, 23K guld (965/1000), modell med klot och två drakar, vit och röd emalj, inre omkrets 14,5 cm, fyrkantig länk 4x4 mm, klotets diameter 8 mm, förefaller sparsamt använt, mycket fint skick, en bath Vikt: 15,2 g

Auktionsnummer: SE74.20240604.A25265

Guld / Armband Kristianstad

Stänger: 2024-06-04 19:47:30

Armring, 22K guld (916/1000), rund form, ej öppningsbar, JAEWJ, inre omkrets 17,5 cm, bredd 10 mm, mindre ojämnhet i formen Vikt: 15,3 g

Auktionsnummer: SE74.20240604.A25264

Guld / Armband Kristianstad

Stänger: 2024-06-04 19:47:00

Retro Hänge med Halskedja stavlänk 1960-tal, GUNNAR CYRÉN för Orrefors, silver, glasblock med invändig luftbubbla i Cyril-teknik, signerad Orrefors, hänge längd inkl. ögla 33,5 mm, glasblock mått 22x23x14 mm, kedja längd 54,5 cm, bredd 1 mm, hänge/glas helt utan anmärkning, mycket fint skick  Vikt: 27,6 g

Auktionsnummer: SE74.20240604.A25263

Silver / Kedjor & collier Kristianstad

Stänger: 2024-06-04 19:46:30