Träffar: 4402   « Föregående 1 ... 181 182 [183] 184 185 ... 221 Nästa »

Vas Pukeberg, ca 28cm, Ø ca 12cm, vit, ytslitage, etikettmärkt Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE22.20240618.R10272

150 kr

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Farsta

Stänger: 2024-06-18 19:07:00

Diamantring, 18K vitguld, 16 Diamanter - totalt 0,15ct (stämplad på insidan av skenan), Guldfynd (GHA), Ø18,0 mm, bredd 2 mm, fint skick, borttag av gravyr ingår Vikt: 2,4 g

Auktionsnummer: SE74.20240618.A25301

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-06-18 19:07:00

4 Samlartallrikar,

Auktionsnummer: SE22.20240618.R4849

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Farsta

Stänger: 2024-06-18 19:07:30

Örhängen Creoler, 21K guld, mönstrad modell, diameter 12,5 mm, bredd 1,5 mm, fint skick Vikt: 0,6 g

Auktionsnummer: SE74.20240618.A25302

450 kr

Guld / Örhängen Kristianstad

Stänger: 2024-06-18 19:07:30

Karott Irene, Rosemarie Benedikt för Rörstrand, nr 8,ca 8,5cm, Ø ca 12,5cm, exklusive handtag, saknar lock Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE22.20240618.R10477

Keramik, porslin & glas / Övrigt Farsta

Stänger: 2024-06-18 19:08:00

Hänge Hjärta, 18K guld, Diamanter ca 25 st x 0,006ct - stämplad 0,17 på öglans baksida, tillverkarstämpel CCC, svensk kontrollstämpel, längd inkl. ögla 15 mm, bredd 10 mm, tjocklek 3 mm, en Diamant saknas Vikt: 0,9 g

Auktionsnummer: SE74.20240618.A25303

Guld / Hängen & berlocker Kristianstad

Stänger: 2024-06-18 19:08:00

Skål Jackie Lynd för Rörstrand, ca 7cm, Ø 11cm, ytsprickor under Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE22.20240618.R12899

50 kr

Konst & antikviteter / Övrigt Farsta

Stänger: 2024-06-18 19:08:30

Finland WWII - Vinterkriget & Fortsättningskriget, medaljer, vinterkrigets minnesmedalj 1939-40 (2 ex.), sorgekors 1941, släpspännen (2 ex.), frihetsmedaljen 1939 & 1941 och Fortsättningskrigets minnesmedalj 1941-45, ej med namngiven proveniens, buret skick

Auktionsnummer: SE74.20240618.A25304

Militaria, vapen & medaljer Kristianstad

Stänger: 2024-06-18 19:08:30

Auktionsnummer: SE22.20240618.R14688

Konst & antikviteter / Skulpturer Farsta

Stänger: 2024-06-18 19:09:00

Auktionsnummer: SE74.20240618.A25305

Guld / Armband Kristianstad

Stänger: 2024-06-18 19:09:00

Auktionsnummer: SE22.20240618.R13451

Konst & antikviteter / Grafik Farsta

Stänger: 2024-06-18 19:09:30

Förtjänsttecken, Finland, 3 stycken, 20/25/30 år, silver, 2 stycken förvaras i originaletui, bruttovikt inkl. band 21,8 gram

Auktionsnummer: SE74.20240618.A25306

Stänger: 2024-06-18 19:09:30

Lampa, Heart, Fyrklövern, höjd ca 25cm, bredd ca 26cm  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE22.20240618.R5906

1 100 kr

Möbler & design / Belysning Farsta

Stänger: 2024-06-18 19:10:00

Ring, 21K guld, gröna, röda, vita och svarta stenar, Ø17,0 mm, bredd 2-29 mm, bucklig skena Vikt: 4,8 g

Auktionsnummer: SE74.20240618.A25307

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-06-18 19:10:00

Auktionsnummer: SE22.20240618.R16459

Möbler & design / Övrigt Farsta

Stänger: 2024-06-18 19:10:30

Manschettknappar (13x16,5 mm), ett par + Slipsklämma (48 mm), silver 835/1000, förgylld dekor, oidentifierad tillverkarstämpel, fint skick, sparsamt använda  Vikt: 10,8 g

Auktionsnummer: SE74.20240618.A25308

Silver / Manschettknappar Kristianstad

Stänger: 2024-06-18 19:10:30

Auktionsnummer: SE22.20240618.R9641

Foto & elektronik Farsta

Stänger: 2024-06-18 19:11:00

Hänge, 18K guld, Diamanter 3 x 0,005ct, Guldfynd (GFAB), längd 14 mm, bredd 12 mm, fint skick Vikt: 1,5 g

Auktionsnummer: SE74.20240618.A25309

Stänger: 2024-06-18 19:11:00

Collier, 39-45cm, bredd: 5mm, Dyrberg/Kern, slitage, oxiderat, vitmetall  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE22.20240618.R8883

50 kr

Fashion / Accessoarer Farsta

Stänger: 2024-06-18 19:11:30

Diamantring, 18K vitguld, Diamanter 85 x 0,001ct, Guldfynd (GHA), Ø16,0 mm, bredd 2 - 6,5 mm, fint skick Vikt: 4,4 g

Auktionsnummer: SE74.20240618.A25310

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-06-18 19:11:30