Auktion pågår nu, 213 st utrop

Träffar: 4051   « Föregående 1 ... 199 200 [201] 202 203 Nästa »

Ring med odlad pärla, Ø6mm, stl 16½, importstämplad, 18K Vikt: 2 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95061

1 200 kr

Guld / Ringar Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:14:30

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95062

200 kr

Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:15:00

Flasköppnare Elefant, Jørgen Møller, Royal Copenhagen, Danmark, höjd ca 4,5cm, bruksslitage, stål.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95063

Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:15:30

Skoborste Ekorre, Johannesen, Danmark, höjd ca 13cm, omärkt, trä.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95064

150 kr

Budledare: novali Antal bud: 1

Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:16:00

Ring med briljantslipad diamant, ca 0,04ct, stl GFAB, 18K Vikt: 1,8 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95065

1 200 kr

Guld / Ringar Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:16:30

Skål, 10x10,5cm, höjd 4,5cm, signerad Vicke Lindstrand, etikettmärkt Kosta Boda, #71906, 1970-tal, lätta repor inuti, bärnstensfärgat glas  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95066

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:17:00

Weekendbag Mulberry, scotchgrain, detaljer i läder och canvas, mått ca 54x33x40cm, en innerficka, adresstag numrerad 2125523, vintageskick, nötta hörn, nyckel och lås saknas, axelrem, dustbag, inga övriga tillbehör.  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95067

Fashion / Väskor Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:17:30

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95068

550 kr

Budledare: redrum Antal bud: 1

Silver / Bestick Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:18:00

Saltkar, höjd 14,5cm, fru Pepparson, nr 139, design Anita Nylund, Jie Grantofta, flintgods Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95069

Keramik, porslin & glas / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:18:30

Telefonhållare Louis Vuitton, Louise, Noir, modell M68382, svart silikon, repor på gulmetall,  kvittokopia Birger Jarlsgatan, daterat 24/3/20, dustbag.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95070

Fashion / Accessoarer Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:19:00

Pepparkar, höjd 10cm, herr Pepparson, nr 137, design Anita Nylund, Jie Grantofta, flintgods Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95071

Stänger: 2024-06-18 13:19:30

Sillbytta med trälock, höjd 7cm, Ø10,5cm, design E. Jarup, nr 126/1 DECO, Hälsingborg, Sweden, missfärgning inuti, flintgods  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95072

Stänger: 2024-06-18 13:20:00

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95073

Fashion / Väskor Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:20:30

Vas, höjd 10cm, bredd 11cm, P 3707C9, etsad dekor, kristall Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95074

100 kr

Stänger: 2024-06-18 13:21:00

3 skedar, längd 20-22cm, bucklor, gravyr, tidigt 1800-tal, 830/1000 silver Vikt: 137,9 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95075

1 400 kr

Silver / Bestick Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:21:30

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95076

Klockor / Herrur Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:22:00

Tesked, längd 15cm, modell Engelsk Snäck, AH, år 1863, 830/1000 silver Vikt: 19,4 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95077

175 kr

Silver / Bestick Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:22:30

2 skedar, 12-14cm, gravyr, bucklor, 1800-talets mitt, 830/1000 silver Vikt: 22,8 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95078

200 kr

Silver / Bestick Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:23:00

Kanna/hänkelvas, höjd 14cm, bredd 10cm, Gunnar Nylund, ASU,  Rörstrand, glaserat stengods Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95079

Stänger: 2024-06-18 13:23:30

Vas, höjd 35cm, Ø11,2cm, modell Kuli, etikettmärkt Britt-Louise Sundell (1928-2011), Gustavsberg, 1960-tal, dekor i pärlrelief, kornblåglaserad stengods Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95080

Stänger: 2024-06-18 13:24:00