Auktion pågår nu, 74 st utrop

Träffar: 4024   « Föregående 1 ... 164 165 [166] 167 168 ... 202 Nästa »

Kedja Pansar, längd: 41,5cm, bredd: 5mm, silver 925/1000 Vikt: 20,3 g

Kedja Pansar, längd: 41,5c...

Collier, slipad dekor, längd 42,5cm, bredd 6,1mm, silver 835/1000 Vikt: 28,4 g

Collier, slipad dekor, län...

Muminmugg, Muminmamman och bären / Muumimamma ja marjat, 1999-2013, Arabia Finland, höjd 8cm, porslin. Skickas med paket.

Dockhuvud, porslin,  höjd: 10cm, 18/1900-tal, smärre slitage, mindre glasyrbortfall, mindre tillverkningsdefekter Skickas med paket.

Dockhuvud, porslin, höjd:...

Stencollier, tigeröga, Ø9-11,5mm, längd: 62cm, trätt med knut, silverlås

Stencollier, tigeröga, Ø9...

Hängur Certina Certidate, gulmetall, 35mm, manuell, inga tillbehör

Hängur Certina Certidate, ...

Silvercollier Efva Attling, Amor Vincit Omnia, 40cm, Silver 925/1000 Vikt: 7,9 g

Hänge kors 7x16mm, 18K Vikt: 0,3 g

Hänge kors 7x16mm, 18K Vik...

Diverse guld, defekt 14K  Vikt: 4,1 g

Diverse guld, defekt 14K V...

Vas, sannolikt Gerda Strömberg, Strömbergshyttans glasbruk 1930-tal, gultonad fasettslipad glasmassa, obetydlig nagg, smärre repor, osignerad, höjd 19, diameter 19cm Skickas med paket.

Vas, sannolikt Gerda Ström...

4 Kaffekoppar, 6 kaffefat, "Sylvia", Rörstrand, design Sylvia Leuchovius, dekor av penséer, höjd 65mm, servisen tillverkades till Rörstrands 250-årsjubileum 1976, en kopp med tillverkningsdefekt

Fickur Helvetia Prima, Ø 48mm, sekundvisare, går vid katalogiseringstillfället, slitage, repor, silver 800/1000, klockkedja av oädel metall medföljer

Fickur Helvetia Prima, Ø 4...

Hänge med odlad saltvattenpärla, 6x14mm inklusive hängöglan, 18K Vikt: 0,5 g

Hänge med odlad saltvatten...

Hänge, hjärta med vit sten 9x14mm, 18K Vikt: 0,6 g

Hänge, hjärta med vit ste...

Ring, mönstrad, skev 18K Vikt: 0,3 g

Ring, mönstrad, skev 18K V...

Hänge i form av hjärta, höjd 12mm inkl hängöglan, liten buckla, 18K Vikt: 0,3 g

Hänge i form av hjärta, ...

Kedja, Venezia, längd 79cm, bredd 2mm, silver 925/1000 Vikt: 19,4 g

Kedja, Venezia, längd 79cm...

Hänge med genombruten dekor i filigran-teknik och porträttbild, Ø58mm, ostämplat silver Vikt: 19,3 g

Hänge med genombruten deko...

Akustisk gitarr, Sigma i samarbete med Martin & Co, DM12-5, lackskador, lagad, hårt fodral Skickas med Bussgods eller PostNord

Armbandsur Paul Hewitt The Grand Atlantic Line , Ø ca 42mm, 16C1218612, batteribyte krävs, gulmetall, etui Vikt: 0 g