Träffar: 4384   « Föregående 1 ... 211 212 [213] 214 215 ... 220 Nästa »

Vas, Kina, Daoguang (1821-1850), handmålad polykrom dekor i Famille Rose, s k Kanton, något dekorslitage, höjd 28cm Skickas med postpaket.

Hänge med genombruten dekor i filigran-teknik och porträttbild, Ø58mm, ostämplat silver Vikt: 19,3 g

Hänge med genombruten deko...

Kedja, Venezia, längd 79cm, bredd 2mm, silver 925/1000 Vikt: 19,4 g

Kedja, Venezia, längd 79cm...

Collier, treradigt med kulor, längd 40cm, silver 925/1000 Vikt: 13,8 g

Collier, genombrutet, längd 41cm, bredd 5mm, silver 925/1000 Vikt: 13,1 g

Collier, genombrutet, läng...

Mynt, Kung Carl XVI Gustaf & Kronprinsessan Victoria 1999-2000, 200kr, etui (med skada), Ø38mm, silver 925/1000  Vikt: 27 g

Mynt, Kungliga slottet Stockholm 250 år 200 KR, i etui med certifikat, Ø 36mm, silver 925/1000  Vikt: 27 g

Mynt, 10 kronor, Gustaf VI Adolf, Sveriges Konung, Plikten framför allt, 11/XI 1972, Ø31mm, silver 830/1000, etui medföljer Vikt: 18,2 g

Mynt, 2 kronor, Konung Oscar II, 1898, Ø31mm, slitage, silver 800/1000, etui och ask medföljer Vikt: 14,6 g

Parti guld, 2 Kedjor, 1 Namnbricka, 18K Vikt: 6 g

Parti silver, Armband och Collier, längd 18-42cm, collier är av/defekt, silver 925/1000 Vikt: 10,3 g

Klackring med förgylld platta, stl 19¼, bredd 4-10mm, repor, silver 830/1000 Vikt: 10,4 g

Klackring med förgylld pla...

Kedja med ormliknande länk och integrerat hjärtformat hänge med vit sten, längd 41cm, silver 835/1000 Vikt: 7,4 g

Kedja med ormliknande länk...

Ägghöna, porslin, delvis handmålat biskviporslin, omkring år 1900, märkt undertill 210, några små mikronagg på skålens insida, slitage, höjd 18, längd 23cm

Ägghöna, porslin, delvis ...

Ring med tre vita stenar, stl 15, bredd 5mm, slitage, 18K Vikt: 3,4 g

Ett par örhängen, blomformade, Ø5mm, vitguld 18K Vikt: 0,9 g

Ett par örhängen, blomfor...

Hänge med lila och vita slipade stenar, höjd 15mm inkl hängöglan, 18K Vikt: 0,6 g

Hänge med lila och vita sl...

Ett par örhängen med slipade lila och vita stenar, längd 15mm, 18K Vikt: 1,2 g

Ett par örhängen med slip...

Örhängen, ett par, längd 14mm, 18K Vikt: 0,6 g

Örhängen, ett par, längd...

Armband, Singapore, längd 21cm, bredd 2mm, 18K Vikt: 1,5 g

Armband, Singapore, längd ...