Träffar: 4384   « Föregående 1 ... 213 214 [215] 216 217 ... 220 Nästa »

Damur Eterna Ø21mm, manuell, ca 1930-tal, boett nr 3053216, går men något hårt uppdragen, gravyr, utan länk, 14K, bruttovikt 9,7g

Damur Eterna Ø21mm, manuel...

Hänge med odlad saltvattenpärla, 6x14mm inklusive hängöglan, 18K Vikt: 0,5 g

Hänge med odlad saltvatten...

Hänge med blå sten 10x20mm inklusive hängöglan, 18K Vikt: 1,1 g

Hänge med blå sten 10x20m...

Diverse guld, mestadels defekt, gravyr, med stenar, 18K Vikt: 22,4 g

Damur Zenith 18K Ø17mm, manuell, originalkrona, ca 1960-tal, endast boett utan länk, bruttovikt: 8,5g

Damur Zenith 18K Ø17mm, ma...

Pin Audi Volkswagen 13x51mm, 14K Vikt: 1,7 g

Ett par örhängen med damer i äldre stil, 13x20mm, klippersmodell, 18K Vikt: 5,4 g

Ett par örhängen med dame...

Diverse guld, delvis defekt, med vita stenar, ej märkesvaror, 18K Vikt: 18,3 g

Ringar 2st, med lila sten, defekt, med gravyr 18K Vikt: 8,4 g

Herrur Omega Seamaster De Ville Ø34,5mm, manuell, datum, monocoque-boett, originalglas (repor och liten spricka), originalkrona, gravyr "Götaverken 25 år", ca 1960-tal, med guldfärgad stållänk, kronan fungerar ej helt.

Fickur Helvetia Prima, Ø 48mm, sekundvisare, går vid katalogiseringstillfället, slitage, repor, silver 800/1000, klockkedja av oädel metall medföljer

Fickur Helvetia Prima, Ø 4...

Damur, Certina, 16mm, automatisk, doublé med länk av oädel metall, slitage, troligen servicebehov

Hänge i form av kvinnotorso, Carolina Gynning, märkt Gynning, gulmetall, höjd 45mm

Hänge i form av kvinnotors...

Hänge i form av klocka, höjd 11mm inkl hängöglan, 18K Vikt: 0,6 g

Hänge i form av klocka, h...

4 Hängen, stjärntecknet Vågen (tillverkat av Alton, Falköping), Coca Cola-flaska, hästsko med fyrklöver, hjärta, höjd 15-21mm, silver 830/1000 Vikt: 7 g

4 Hängen, stjärntecknet ...

4 Hängen, Medaljong med texten Lycka, komposition, tekanna och trumpet, höjd 18-28mm, silver 830-925/1000

4 Hängen, Medaljong med te...

3 Hängen, Krucifix, gris och hänglås, höjd 12-21mm inkl öglor, silver 830/1000 Vikt: 5 g

3 Hängen, Krucifix, gris o...

3 Hängen, tärning, fisk och jordglob, höjd 10-25mm inkl hängögla, silver 830/1000 Vikt: 7 g

3 Hängen, tärning, fisk o...

Parti silver, defekt/skador, silver 830-925/1000 Vikt: 46 g

Kedja Pansar 47,5cm bredd 1mm, GHA, 18K Vikt: 1,8 g