Träffar: 4384   « Föregående 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 220 Nästa »

Armband, 20,5cm, emalj, bredd 4-12,5mm, 21K Vikt: 8,9 g

Kedja Pansar, längd 60cm, bredd 3,4mm, SCO, ihålig, 18K Vikt: 10,3 g

Kedja Pansar, längd 60cm, ...

Collier med gröna stenar, längd: 78,5cm, OBS! Ej märkesdesign! 21K, bruttovikt: 20,7g Vikt: 20,7 g

Collier med gröna stenar, ...

Kedja, Pansar, längd: 52cm, bredd: 2,3mm, något glappt lås, 18K Vikt: 10,2 g

Kedja, Pansar, längd: 52cm...

Färglitografi, Olle Baertling (1911-1981), Sverige. Signerad, numrerad 292/300, daterad 1951-68. Färglitografi. Bladets mått 26,5x17, rammått: 37x27cm, ej examinerad ur ram. Skickas med postpaket.

Färglitografi, Olle Baertl...

Herrur Oris Big Crown Pro Pilot, automatic, stål, svart urtavla, ref 3542112, glasbaksida, 10 bar/100 m, original läderband med viklås i stål,  inga tillbehör

Herrur Omega Seamaster Calendar Automatic, Ø34mm, 60-tal, stål, flexband i stål, graverad boett, fungerar vid testtillfället, utbytt krona, något repig plexiglas, färgavfall på urtavlan vid 9:an. Vikt: 0 g

Klackring, stl 18½, bredd 4-15mm, karneol sliten, repig, något skev, 18K bruttovikt: 11,2g Vikt: 10,6 g

Klackring, stl 18½, bredd ...

Väska Louis Vuitton Kendall 55, grönt Taiga-läder, mått ca 55x35x25cm, datumkod SP0975, Made in France, adresstag, lås nr 303, nyckel saknas, avtagbar axelrem, fläckar invändigt, slitage på lädret, inga övriga tillbehör. Skickas med postpaket.

Väska Louis Vuitton Kendal...

Bestickset Rosenholm, 12 bordsgafflar 17,6cm, 8 bordsknivar 20cm, stål i blad, 3 dessertskedar 13,7cm, använt bruksskick GAB, silver 830/1000 Vikt: 1268 g Skickas med postpaket.

Diamantarmband, 18K vitguld, Diamanter 7 x 0,03 - 0,10ct, 16 st Rosenstenar infattade mellan Diamanterna, svensk kontrollstämpel, längd knäppt 16,0 cm, bredd 2-4 mm, stenar utan anmärkning, fint skick Vikt: 7,6 g

Damur, diam 18mm, längd 18,5 cm, bredd 7 mm, defekt urtavla, går ej i 14K, armbandet i 18K 17,1 g Vikt: 17,1 g

Damur, diam 18mm, längd 18...

Armring, ihålig, mönstrad, öppningsbar, Ø62mm, bredd 4,4mm, Stigbert, år 1964, gravyr, 18K Vikt: 10,4 g

Armring, ihålig, mönstrad...

Kedja Venezia, 45cm, bredd 1,6mm, vitguld, 18K Vikt: 9,7 g

Ring stl 15½, bredd 6,7-11,5mm, flätad modell, 23K Vikt: 7,6 g

Ring stl 15½, bredd 6,7-11...

Armband x-länk med berlock, Ädelsmycken Aktiebolag Stockholm 1970, längd 18 cm, bredd 7.1 mm, 18 k. Vikt: 10,8 g

Armband x-länk med berlock...

Ring diamanter ca 1,29ctv, vitguld, stl 16½, bredd 3-11mm, 18K Vikt: 4,6 g

Kedja, Cordell, 41,5cm, bredd 3,5mm, bucklor i länk, 21K Vikt: 8,5 g

Kedja, Cordell, 61cm, bredd 3,2mm, 21K  Vikt: 8,6 g

Damur Movado 14K, pansarlänk 18K ca 16,5cm, extra säkerhetskedja, Ø24mm, chronometer, 4 djust, 15 jewels, manuell, liten sekundzon, boettnummer 154570, 41532, krona saknas, bruttovikt 23,6g

Damur Movado 14K, pansarlä...