Ring, stl 17½, bredd 1mm, skev, 8K. Vikt: 0,6 g

150 kr

(frost1)

Auktnr SE4.20230920.A85583
Utropspris 150 kr
Aktuellt bud 150 kr
Stänger 2023-09-20 11:08:00
Provision 23 kr
Frakt 49 kr

Elgitarr Fender Stratocaster USA 2002, serie nr Z2136706, hårt bruksslitage (påverkar ej funktion), bridge pickup låg output ej original, mjukt fodral.  Vikt: 0 g Skickas med Bussgods eller PostNord

Ett par örhängen, X-länk med stav, 19mm, bredd 8mm, olika långa piggar, 18K.  Vikt: 4,1 g

Ett par örhängen, X-länk...

Ett par örhängen X-länk med stav, 20mm, bredd 11mm, 18K Vikt: 5,7 g

Ett par örhängen X-länk ...

Armband 18cm, bredd 20mm, otydlig tillverkarstämpel, Denmark, silver 925/1000. Vikt: 135 g

Armband stelt, innermått ca 50x67mm, bredd 3,5-6mm, BEH Bengt Hallberg Guldsmeds AB , år 1993, 18K Vikt: 24,2 g

Armband stelt, innermått c...

Ring X-länk med stav, stl 17¾, skev, en länkbit defekt, 18K Vikt: 1,9 g

Ring X-länk med stav, stl ...

Elgitarr Squier Stratocaster, by Fender, 2006, Indonesien, serie nr IC 061123928, bruksslitage, skrap i potentiometrar, mjukt fodral. Skickas med Bussgods eller PostNord

Kamera Osmo pocket modell OT110,  usb Sony, fodral, bärrem,  små märken på "kamera huvud", manual, kartong.

Herrur Ebel Windsor, manuell, 18K, 22x34mm inklusive horn, vit urtavla, märkt invändigt: boett nr 878034, Mod. Depose 3½/10, original läderband 23,5cm, slitage på band, krokspänne i gulmetall, grön sten på uppdragskrona, fläckar på urtavla, repor på glas, bruttovikt 25,6g, inga tillbehör.

Ring, stl 18, bredd 2,5-15mm, silver 925/1000.  Vikt: 3,5 g

Glas Bristol Bohemia Crystal, Czechoslovakia, 6 vinglas 15cm, 1 med nagg i ovankant, 2 med nagg på fot, 6 vinglas 13cm, 2 med nagg på fot, 6 likörglas 11cm, 1 med nagg på fot, 6 whiskyglas 7,5cm, 1 med nagg i ovankant, alla glas i originalkartonger. Skickas med postpaket.

Ring, kattdjur, genombruten dekor, stl 18¼, 21K Vikt: 9,1 g

Pärlcollier, 2 rader, odlade saltvattens pärlor, ca Ø6,5mm, 42cm, lås Stigbert, år 1973, 18K, cabochonslipad ametist, orientaliska pärlor,  13st extra pärlor medföljer, brv: 51,8gram Vikt: 51,8 g

Pärlcollier, 2 rader, odla...

Fat 48x78cm inklusive handtag, ciselerad dekor, nysilver. Skickas med Bussgods eller PostNord

Herrur Longines, stål, man...

Elgitarr LTD MH-350NT, 2010, Kina, serie nr L10013759, EMG pickups behöver batteribyte, mjukt fodral. Skickas med Bussgods eller PostNord

Armring, Ø63mm, bredd 4mm, delvis matterad yta, 21K.  Vikt: 7,6 g

Armring, Ø63mm, bredd 4mm,...

Ett par örhängen, droppformade grå pärlor, 24mm, pärlor ca 10,5x12mm, vitguld, 18K, bruttovikt 4,8gram Vikt: 4,8 g

Ett par örhängen, droppfo...

6 par örhängen, 4 kedjor, 4 hängen, 1 armband, 1 stelt armband, 1 collier , 2 ringar, 1 brosch, 3 stoppar,  smärre skevheter förekommer, silver 830, 925/1000 Vikt: 94,9 g

6 par örhängen, 4 kedjor,...

Terrin med lock Blå Blomster, höjd 15cm inklusive lock, bredd 27x17,5cm, Royal Copenhagen 10/8174, II sortering, Danmark. Skickas med postpaket.

Terrin med lock Blå Blomst...

Se kontorets övriga auktionsvaror