Figurin, flodhäst, Gunnar Nylund, Rörstrand 1950-tal, brun glasyr, signerad R SWEDEN GN, sockel av trä, höjd 11, längd 19cm inklusive sockel, stengods, repor på sockel, glasyrbortfall
Auktnr | SE9.20240402.A72270 |
Varukategori | Keramik, porslin & glas / Skulpturer |
Kontor | Göteborg Nordstan |
Utropspris | 600 kr |
Aktuellt bud | 700 kr |
Stänger | 2024-04-02 12:26:43 |
Provision | 105 kr |
Frakt | 129 kr |