Silvertacka, United states of america, buillon, fine silver 999/1000 silver Vikt: 9,9 g

200 kr

(magus123_)

Auktnr SE22.20240402.A34959
Varukategori Silver / Övrigt
Kontor Farsta
Utropspris 75 kr
Aktuellt bud 200 kr
Stänger 2024-04-02 22:16:30
Provision 30 kr
Frakt 49 kr

Armbandsur Longines Conquest Classic, automat, Ø42mm, stål/rosétonat guld på stål, kronograf, månfas, dag/datum, referens nr. L2.798.5, serie nr. 43654069, originallänk, stål/rosétonat guld på stål, längd ca 19cm, certifikat Januari 2003, manual, box, ytterkartong

Servis Rosenthal Germany ur Serien Maria, totalt 31delar, 7st mattallrikar Ø24cm, 6st tallrikar Ø21cm, 6st djup tallrik, Ø21,5cm, 5st assietter Ø17cm, 5st uppläggningsfat, längd 24-38cm, bredd 13-23cm, 1 såskål på fat, längd 24cm, bredd 14cm, en djup skål, Ø23cm, repor, mindre nagg,  Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Tamron 150-600mm F/5-6.3 Di VC SP USD G2, för Nikon, Canon, Model: A011E, FilterØ95mm, Lins: HA011, serienr:092605, orginalkartong,  Skickas med postpaket.

Fotogenlampa med  transparent oljehus, höjd ca 36cm, bredd 12cm, reflektor/spegel, extra veke, ej funktionstestad,  Skickas med postpaket.

Fotogenlampa med transpare...

Fotogenlampa med lila oljehus, höjd ca 40cm, bredd 11cm, saknar kupa, reflektor, extra veke, ej funktionstestad,  Skickas med postpaket.

 Objektiv 7Artisans 60mm no:40384, 1:2.8, F.28 II, serienr: No.40384, manual, box, ytterkartong Skickas med postpaket.

Objektiv 7Artisans 60mm no...

Figurin Mei, Lisa Larson för Gustavsberg, ur serien All Världens Barn, höjd 10cm, stämpelmärkt,

Figurin Mei, Lisa Larson f...

Objektiv, Tamron SP 90mm, F/2.8 Di Macro 1:1 VC USD, för Canon, Ø62mm, serienr: D13954, orginalkartong,  Skickas med postpaket.

Figurin, Bulldog, ur serien Minikennel, Lisa Larson, Gustavsberg, stengods, höjd ca 7cm, signerad,

Tavla, Elegant ladies, Mary Varley, olja, motivets mått 24 X 19cm, signerad,  Skickas med postpaket.

Figurin stengods, "Murre Maxi", beige, formgiven av Lisa Larson, K-studion Gustavsberg, höjd 35cm, signerad, stearinrester,

Vas/skål, Lisa Larson ur Serien Thalia, Gustavsberg, 19601969, höjd ca 8cm, Ø12cm, tillverkningsdefekt i glasyr, mindre nagg, repor, etikettmärkt,

Vas/skål, Lisa Larson ur S...

Tavla, Elegant ladies, Mary Varley, olja, motivets mått 50x60cm, signerad, skadad ram Skickas med postpaket.

7Artisans 25mm f/0.95mm objektiv APS-C för Sony, Serienr :No.10227, manual, box, ytterkartong,  Skickas med postpaket.

Flaska, Bert Vallien, grön, längd 24cm, bredd 13, djup 5cm, etikettmärkt Boda Åfors,  Skickas med postpaket.

Flaska, Bert Vallien, grön...

Vas, Sven Palmqvist, Orrefors, slipad dekor kvinna, höjd ca 23cm, bredd 12cm, signerad, 2000. 98.17.9 Skickas med postpaket.

Figurin Häst ur serien Lillskansen, Lisa Larson (1931-2024), Gustavsberg, höjd ca 8,5cm,

Figurin Häst ur serien Lil...

Skål, Satellite, Bertil Vallien, höjd  10cm, bredd 16cm, Kosta boda, nr 09267, signerad, klistermärke

Skål, Satellite, Bertil Va...

Skål, "Kronskålen" Gunnar Nylund, Rörstrand, höjd 9,5cm, Ø18,5cm, porslin med gulddekor

Skål, "Kronskålen" Gunnar...

Ett par ljusstakar, Orrefors, höjd 6cm, bredd 10cm, mindre stearinrester,

Se kontorets övriga auktionsvaror