Väska Chanel medium tote bag, svart kalvskinn, guldfärgade beslag, kedja, mått ca 28x22x5cm, tillhörande certifikat nr 1153680, made in Italy ca 1986-88, bruks och åldersbetingad slitage, dustbag, kvittokopia från thebrownpaperbag 2016.

10 000 kr

(engkjar)

Auktnr SE8.20240411.A41949
Varukategori Fashion / Väskor
Kontor Fridhemsplan
Utropspris 8 000 kr
Aktuellt bud 10 000 kr
Stänger 2024-04-11 12:04:00
Provision 1 500 kr
Frakt 129 kr

Herrur Tudor Black Bay Fifty-Eight, automatisk, stål, ref: 79030B, serienr: 64536E8, Ø 39mm, länk med viklås, total längd ca 17,5cm, 3 extra länkbitar, certifikat 2021, box, ytterkartong, hack på övre högra hornet, kraftiga repor/hack på länken

Carmoséring, briljantslipade diamanter 10x totalt ca 0,55ctv, smaragd ca 0,65ct, enligt gravyr, stl 17¼, Ø ca 11,6 - 12,8mm, höjd 7,5mm, bredd ca 1,5 - 2,5mm, vitguld 18K Vikt: 4,8 g

Carmoséring, briljantslipa...

Ring stl 18¾, bredd 3,2-17mm, diamanter ca 30st totalt 0,95ctv enligt gravyr, varav några möjligen syntetiska, rubin ca 1,25ct enligt gravyr, vitguld 18K  Vikt: 7,9 g

Ring stl 18¾, bredd 3,2-17...

Herrur Raymond Weil, quartsur, datum, kronograf,stål, stållänk, Ø ca 18cm, referensnummer 5030 E807813, flera länkbitar vid låset är ej original, annan modell,  länkstift sticker ut, repor på länk, inga tillbehör

Ring, diamanter 22x ca 0,03ct, mabépärla Ø ca 13mm, stl 17½, Ø ca 20mm, höjd ca 12mm, bredd 2,7mm, repig skena, vitguld 18K  Vikt: 8,2 g

Fällkniv Lionsteel T.R.E grey titanium, med etui

Fällkniv Lionsteel T.R.E g...

Carmoséring, briljantslipade diamanter 12x totalt ca 0,60ctv, safir ca 1,01ct, enligt gravyr, stl 18, Ø ca 11mm, höjd 6,4mm, bredd ca 3mm, svårt att tyda namnstämpel, år 1974, vitguld 18K  Vikt: 4,7 g

Carmoséring, briljantslipa...

Tubkikare Kowa, modell TS9, 20x förstoring, 50mm, ingen anmärkning, original låda

Herrur Omega Constellation, 18K, automatisk, datum, cal 561, serienr: 23813264, ca år 1966, Ø 34,5mm, repigt plexiglas, saknar länk/läderband, bruttovikt: 49,7gr

Ring, stl 18½, vändbar modell, diamanter 4x ca 0,01ct + 2 färgade stenar, fattning 9 - 9,7mm, höjd 9,3mm, vitguld 14K  Vikt: 3,9 g

Ring, stl 18½, vändbar mo...

Ring, stl 18¾, rikt organiskt dekor med pärlemor liknande sten, ca 26 x 37mm, Silver 925/1000  Vikt: 15,4 g

Ring, stl 18¾, rikt organi...

Solitär ring, briljantslipad diamant ca 0,38ct ca W/SI enligt gravyr, stl 18¼, höjd 8mm, bredd 2,2mm, Ø ca 7mm, vitguld 18K  Vikt: 2,3 g

Solitär ring, briljantslip...

Herrur ITA Geneve 18K roséguld, 17 rubis antimagnetic, 37mm, chronograph, manuell, nr 1828248, slitet/rostiga visare/skadad urtavla, läderband saknas, bruttovikt 42,9g

Herrur ITA Geneve 18K rosé...

Herrur Omega, äldre modell, Ø ca 35mm, stål, fläckig urtavla, trög krona, servicebehov, tygband och spänne ej original

Herrur Omega, äldre modell...

Ring, stl 20, vändbar modell, diamanter totalt ca 0,40ctv samt safir totalt 1,25ctv enligt certifikat, bredd 3,8 - 7,6mm, slitet/repig/slitna och skadade stenar, 14K  Vikt: 6,1 g

Ring, stl 20, vändbar mode...

Bärbar dator Samsung Galaxy Book 2, modell NP750XED, serienr KSBD99YT8002N3D, med laddare, låst med lösenord, smärre buckla Skickas med postpaket.

Bärbar dator Samsung Galax...

Damur Raymond Weil Saxo, datum, quartsur, stål med stållänk, Ø ca 18cm,  referensnummer 9910 Z481527, repor, inga tillbehör

Herrur Certina DS Podium, quartsur, datum, kronograf, stål, stållänk, Ø ca 18cm, referensnummer 536.7129.42.16, serienummer SKN-BC-71571, repor på länk, inga tillbehör

Armband, 19cm, färgade stenar, bredd ca 4mm, 18K, Vikt: 10,8 g

Armband, 19cm, färgade ste...

Kedja, ca 61cm, bredd 1,4mm, Silver 925/1000  Vikt: 5,2 g

Se kontorets övriga auktionsvaror