Herrur Omega Seamaster Cosmic 2000, 38,5mm, guld på stål, automatisk, gravyr, datum, slitet läderband, bygelspänne, servicekvitto från 2020, serviceetui, inga övriga tillbehör

7 800 kr

Auktnr SE2.20240502.A80760
Varukategori Klockor / Herrur
Kontor City
Utropspris 7 800 kr
Stänger 2024-05-02 12:54:00
Provision 1 170 kr
Frakt 129 kr

Väska Chanel Boy Bag, quiltat läder med svärtade metalldetaljer, lås med monogramdekor, axelband, certifikat srn: 23242358, mått ca 25x15x9cm, smärre bruksslitage, kvitto från år 2016, dustbag, ytterkartong Skickas med postpaket.

Väska Chanel Boy Bag, quil...

Herrur Officine Panerai Special Edition Radiomir GMT 10 days, 18K vitguld, automatisk, 45mm, refnr: PAM00235 , snr: BB1208442, J120/250, OP6661, kaliber: P.2003, verknr: 000583, safirglas, dag, gångreserv, dag/natt indikator, gmt, sandwichtavla L Swiss Made L, boettskydd, krokodilband, dubbelviklås, 18K vitguld, manual, special edition certifikat, certifikat Mars 2008 Nymans, box, skadat lås, ytterkartong, mindre repor på boett. Vikt: 0 g

Renoveringsobjekt, Herrur Rolex 18K, 36mm, ref: 6098, srn: 912023, verknr: 53819 H 81582, en skruv i rotorn saknas, servicebehov, lös packring, något ojämna lugghål, från ca 1953, inga tillbehör, bruttovikt: 52,8g.

Herrur Franch Muller, Geneve, Master Banker, armbandsur, 32 x 38 (45) mm, 18K, automatisk, srn: 252, caliber: 2800 MB, bottnr: 5850 MB, safirglas, läderband, originalspänne i 18K guld, cert (ej ifyllt), ca 1998, box, ytterkartong.  Vikt: 0 g

Ring med briljantslipad diamant 1,01ct, kvalité W/P1, GIA certifikat 1355723063, Ø17¼, bredd: 2,5-7,5mm, etui, vitguld, GHA, 18K Vikt: 4,9 g

Damur Cartier Tank Solo, 18K, 24,5x24,5mm, quartz, romerska siffror, ref: 3168, srn: 79718SX, bakboett i stål, läderband ej original, originalspänne i 18K, inga tillbehör

Herrur Breitling Navitimer 01, stål, automatisk, 42,5mm, ref: AB0121, snr: 3031661, Cal. B01, repigt safirglas, datum, kronograf, Limited Edition 560/2000, glasbaksida, läderband, bygelspänne, tillverkad vecka 14 2011, inga tillbehör, servicebehov

Collier, Christian Dior, vintage,längd:48,5cm, bredd:3mm, hänge med vita stenar, 35x35mm, oädel metall, originaletui.

Ring, briljantslipade diamanter 1xca0,56ct + 8xca0,10ct + 8xca0,05ct + markisslipade 8xca0,10ct, ca W-Cr/VS-SI, Ø15½, bredd:2-18,5mm, höjd:12mm, en del slitna klor och sargfattningar, 18K. Vikt: 4,8 g

Armband med diamanter ca 378 x ca. 0,0025ct, 8/8-slipade, varav ca 10 möjligen syntetiska, 18cm, bredd: 3mm, GHA, vitguld, 18K Vikt: 9 g

Hänge med diamanter 7 x ca. 0,01ct samt 20 x ca. 0.0025ct 8/8-slipade, tvåfärgat, GHA, 18K Vikt: 0,7 g

Hänge med diamanter 7 x ca...

Väska, Celine, Brown Macad...

Ring med diamanter 3 x ca. 0,03 + 1 x ca. 0,01 + 38 x ca. 0,005ct, Ø18, bredd: 2-7mm, GHA, 18K Vikt: 2 g

Stelt armband, filigranarbete, innermått: Ø57mm, bredd: 14mm, smärre ojämnheter, 21K Vikt: 67 g

Ring, Versace, rosa stenar, Ø17¼, bredd: 2,5-8,5mm, gulmetall, tag, etui, ytterkartong

Silverring, citrin Ø28mm, Ø17¾, bredd:6-29,5mm, Liljedal, år 1966, 925/1000. Vikt: 13 g

Silverring, citrin Ø28mm,...

Se kontorets övriga auktionsvaror