Collier med hjärthänge, namngravyr, ojämnheter på kedjan, längd 50 cm, bredd 2,1 mm, hängets höjd 17,6 mm, 18 k. Vikt: 10,6 g

5 600 kr

(yguld1)

Auktnr SE76.20240428.A19948
Varukategori Guld / Kedjor & collier
Kontor Karlstad
Utropspris 5 500 kr
Aktuellt bud 5 600 kr
Stänger 2024-04-28 19:31:30
Provision 840 kr
Frakt 129 kr

Armband med berlocker, någon berlock med gravyr, längd 19.5 cm, bredd 3.1 mm, 18 k. Vikt: 15,9 g

Armband med berlocker, någ...

Trasigt guld 18 k. Vikt: 13,7 g

Nålmärke 18 k guld med diamant och emaljarbete, Sporrong & Co Stockholm 1970 längd 5,5 cm. Vikt: 0 g

Nålmärke 18 k guld med di...

Samekniv signerad Huuva, längd totalt 24 cm.

Samekniv signerad Huuva, l...

Fickur Zenith, vitmetall, fungerar ej, märken, diameter ca 50 mm.

Brosch med markasiter, 1900 tal, höjd 5.5 cm, silver. Vikt: 16,9 g

Parti silver. Vikt: 294 g

Parti silver. Vikt: 294 g

Nålmärke "Telefonaktiebolaget LM Ericsson", längd 3 cm, förgyllt silver. Vikt: 2,7 g

Nålmärke "Telefonaktiebol...

Skedar 6 st, längd 11.5 cm, silver. Vikt: 59 g

Skedar 6 st, längd 11.5 cm...

Skedar 7 st, Mema, längd 10.5 cm, silver. Vikt: 85 g

Skedar 7 st, Mema, längd 1...

Coller med markasithänge, kedjans längd 44 cm, hängets höjd 4.5 cm. Vikt: 10,5 g

Coller med markasithänge, ...

Skedar 4 st + gaffel 1 st, modell Rosenholm, längd 11 och 14 cm, silver. Vikt: 63 g

Collier och armband, längd 18 cm och 41.5 cm, silver delvis förgyllt. Vikt: 18,2 g

Collier och armband, längd...

Bägare, MGAB Uppsala 1969, gravyr, höjd 14 cm. Vikt: 176 g

Bägare, MGAB Uppsala 1969,...

Ringar 5 st, någon med sten, silver. Vikt: 34 g

Ringar 5 st, någon med ste...

Hängen 3 st med stenar, 1900 tal, höjd 2-3 cm. Vikt: 7,5 g

Hängen 3 st med stenar, 19...

Armband, ASA Silver 1956, längd 19 cm, bredd 9.1 mm, silver. Vikt: 8,1 g

Armband, ASA Silver 1956, ...

Collier med hänge, hänget stämplat, kedjans längd 37 cm, hängets 7 cm, vitmetall.

Collier med hänge, hänget...

Örhängen paret med bärnsten, höjd med ögla 5.5 cm, silver 925/1000. Vikt: 5,7 g

Örhängen paret med bärns...

Collier med hänge, 1960/70 tal, kedjans längd 60 cm, hängets höjd 8 cm.

Collier med hänge, 1960/70...

Se kontorets övriga auktionsvaror