Kedja Cordell, 66cm, bredd 2mm, 21K Vikt: 4,2 g

2 900 kr

Auktnr SE4.20240501.A90801
Varukategori Guld / Kedjor & collier
Utropspris 2 900 kr
Stänger 2024-05-01 12:10:00
Provision 435 kr
Frakt 129 kr

Armband 18cm, bredd 20mm, otydlig tillverkarstämpel, Denmark, silver 925/1000. Vikt: 135 g

Elgitarr Fender Stratocaster USA 2002, serie nr Z2136706, hårt bruksslitage (påverkar ej funktion), bridge pickup låg output ej original, mjukt fodral.  Vikt: 0 g Skickas med Bussgods eller PostNord

6 par örhängen, 4 kedjor, 4 hängen, 1 armband, 1 stelt armband, 1 collier , 2 ringar, 1 brosch, 3 stoppar,  smärre skevheter förekommer, silver 830, 925/1000 Vikt: 94,9 g

6 par örhängen, 4 kedjor,...

Armband, 19,3mm, bredd 11mm, silver 830/1000.  Vikt: 13,3 g

Kamera Osmo pocket modell OT110,  usb Sony, fodral, bärrem,  små märken på "kamera huvud", manual, kartong.

Ring, stl 18, bredd 2,5-15mm, silver 925/1000.  Vikt: 3,5 g

Elgitarr LTD MH-350NT, 2010, Kina, serie nr L10013759, EMG pickups behöver batteribyte, mjukt fodral. Skickas med Bussgods eller PostNord

Herrur Longines, stål, man...

Terrin med lock Blå Blomster, höjd 15cm inklusive lock, bredd 27x17,5cm, Royal Copenhagen 10/8174, II sortering, Danmark. Skickas med postpaket.

Terrin med lock Blå Blomst...

Herrur Ebel Windsor, manuell, 18K, 22x34mm inklusive horn, vit urtavla, märkt invändigt: boett nr 878034, Mod. Depose 3½/10, original läderband 23,5cm, slitage på band, krokspänne i gulmetall, grön sten på uppdragskrona, fläckar på urtavla, repor på glas, bruttovikt 25,6g, inga tillbehör.

Armband stelt, innermått ca 50x67mm, bredd 3,5-6mm, BEH Bengt Hallberg Guldsmeds AB , år 1993, 18K Vikt: 24,2 g

Armband stelt, innermått c...

Kedja Cordell, 41cm, bredd 1mm, mindre bucklor på länk, 14K Vikt: 0,9 g

Fat 48x78cm inklusive handtag, ciselerad dekor, nysilver. Skickas med Bussgods eller PostNord

2 glasunderlägg Ø8cm, olika dekor, MGAB, silver 830/1000. Vikt: 77,3 g

2 glasunderlägg Ø8cm, oli...

Elgitarr Squier Stratocaster, by Fender, 2006, Indonesien, serie nr IC 061123928, bruksslitage, skrap i potentiometrar, mjukt fodral. Skickas med Bussgods eller PostNord

Bestickset Rosenholm, 8 bordsgafflar 17,6cm,  8 bordsknivar 20cm, stål i blad, 8 bordsskedar 18cm,  2 smörgåsknivar 16,4cm, stål i blad, 7 smörknivar 16cm, stål i blad, bruttovikt 1528,6,  repor/märken, GAB, silver 830/1000. Vikt: 1528,6 g

10 kaffeskedar, Prinsess, 10,5cm, Cesons, etui, silver 830/1000. Vikt: 89,6 g

Glas Bristol Bohemia Crystal, Czechoslovakia, 6 vinglas 15cm, 1 med nagg i ovankant, 2 med nagg på fot, 6 vinglas 13cm, 2 med nagg på fot, 6 likörglas 11cm, 1 med nagg på fot, 6 whiskyglas 7,5cm, 1 med nagg i ovankant, alla glas i originalkartonger. Skickas med postpaket.

Ring, 8/8 slipad diamant 0,02ct, stl 16, bredd 2-3mm, vitguld, 18K Vikt: 1,7 g

Ring, kattdjur, genombruten dekor, stl 18¼, 21K Vikt: 9,1 g

Se kontorets övriga auktionsvaror