Figurin Lladro, flicka med tupp 19,5cm, Spanien. Skickas med paket.

75 kr

Auktnr SE4.20240501.A90872
Varukategori Keramik, porslin & glas / Skulpturer
Utropspris 75 kr
Stänger 2024-05-01 12:43:00
Provision 11 kr
Frakt 129 kr

Elgitarr Fender Stratocaster USA 2002, serie nr Z2136706, hårt bruksslitage (påverkar ej funktion), bridge pickup låg output ej original, mjukt fodral.  Vikt: 0 g Skickas med Bussgods eller PostNord

Armband 18cm, bredd 20mm, otydlig tillverkarstämpel, Denmark, silver 925/1000. Vikt: 135 g

Kamera Osmo pocket modell OT110,  usb Sony, fodral, bärrem,  små märken på "kamera huvud", manual, kartong.

Ring, stl 18, bredd 2,5-15mm, silver 925/1000.  Vikt: 3,5 g

Ett par örhängen, droppformade grå pärlor, 24mm, pärlor ca 10,5x12mm, vitguld, 18K, bruttovikt 4,8gram Vikt: 4,8 g

Ett par örhängen, droppfo...

Herrur Longines, stål, man...

Terrin med lock Blå Blomster, höjd 15cm inklusive lock, bredd 27x17,5cm, Royal Copenhagen 10/8174, II sortering, Danmark. Skickas med postpaket.

Terrin med lock Blå Blomst...

6 par örhängen, 4 kedjor, 4 hängen, 1 armband, 1 stelt armband, 1 collier , 2 ringar, 1 brosch, 3 stoppar,  smärre skevheter förekommer, silver 830, 925/1000 Vikt: 94,9 g

6 par örhängen, 4 kedjor,...

Kedja Cordell, 41cm, bredd 1mm, mindre bucklor på länk, 14K Vikt: 0,9 g

Armband stelt, innermått ca 50x67mm, bredd 3,5-6mm, BEH Bengt Hallberg Guldsmeds AB , år 1993, 18K Vikt: 24,2 g

Armband stelt, innermått c...

Glas Bristol Bohemia Crystal, Czechoslovakia, 6 vinglas 15cm, 1 med nagg i ovankant, 2 med nagg på fot, 6 vinglas 13cm, 2 med nagg på fot, 6 likörglas 11cm, 1 med nagg på fot, 6 whiskyglas 7,5cm, 1 med nagg i ovankant, alla glas i originalkartonger. Skickas med postpaket.

Fat 48x78cm inklusive handtag, ciselerad dekor, nysilver. Skickas med Bussgods eller PostNord

Elgitarr Squier Stratocaster, by Fender, 2006, Indonesien, serie nr IC 061123928, bruksslitage, skrap i potentiometrar, mjukt fodral. Skickas med Bussgods eller PostNord

Herrur Ebel Windsor, manuell, 18K, 22x34mm inklusive horn, vit urtavla, märkt invändigt: boett nr 878034, Mod. Depose 3½/10, original läderband 23,5cm, slitage på band, krokspänne i gulmetall, grön sten på uppdragskrona, fläckar på urtavla, repor på glas, bruttovikt 25,6g, inga tillbehör.

Armband, 19,3mm, bredd 11mm, silver 830/1000.  Vikt: 13,3 g

Elgitarr LTD MH-350NT, 2010, Kina, serie nr L10013759, EMG pickups behöver batteribyte, mjukt fodral. Skickas med Bussgods eller PostNord

Armring, Ø63mm, bredd 4mm, delvis matterad yta, 21K.  Vikt: 7,6 g

Armring, Ø63mm, bredd 4mm,...

Ett par örhängen X-länk med stav, 20mm, bredd 11mm, 18K Vikt: 5,7 g

Ett par örhängen X-länk ...

Ring, kattdjur, genombruten dekor, stl 18¼, 21K Vikt: 9,1 g

Pärlcollier, 2 rader, odlade saltvattens pärlor, ca Ø6,5mm, 42cm, lås Stigbert, år 1973, 18K, cabochonslipad ametist, orientaliska pärlor,  13st extra pärlor medföljer, brv: 51,8gram Vikt: 51,8 g

Pärlcollier, 2 rader, odla...

Se kontorets övriga auktionsvaror