Tre supkoppar, Pierre Forsell, Skultuna 1607,höjd ca 3,5cm, Ø6cm, 23 karats förgyllning, mässing, repor, etui.

200 kr

(kusaa)

Auktnr SE22.20240430.A35719
Varukategori Keramik, porslin & glas / Skulpturer
Kontor Farsta
Utropspris 200 kr
Aktuellt bud 200 kr
Stänger 2024-04-30 21:11:30
Provision 30 kr
Frakt 49 kr

Ett par örhängen, diamanter ca 80 x 0,01ct, baugetteslipade, pärla, Ø12mm, stämplad K.Goharbin, 18K Vikt: 4,3 g

Ett par örhängen, diamant...

Ett par örhängen Caroline Svedbom, längd ca 70mm, bredd 18mm, blå stenar, gulmetall,

Ett par örhängen Caroline...

Collier, treradig X-länk, längd ca ca 42cm, bredd ca 11-13mm, Guldfynd, 18K Vikt: 32,6 g

Collier, treradig X-länk, ...

Ring lila sten, Pandora, stl 17, bredd 18mm, ALE, 925/1000 silver  Vikt: 6,2 g

Gummistövlar Louis Vuitton, boots drop flat half boot, stl 37, repor, smuts, använda, dustbag, box.

Gummistövlar Louis Vuitton...

Armbandsur, Eterna Matic, automat, Ø34mm, stål, datum, repigt plexiglas, boett nr. 4548003, trög krona, defekt, armband i stål, ej original, längd ca 20cm, inga övriga tillbehör

Armband turkoser, längd 19cm, bredd 1-8mm, 18K bruttovikt: 5g Vikt: 5 g

Armband turkoser, längd 19...

Ring, diamanter ca 40 x ca 0,01-0,03ct baugetteslipade, några indikerar på syntet, 8 x ca 0,01ct, pärla, stl 17, bredd 18mm, stämplad K.Goharbin, 18K  Vikt: 7,7 g

Armbandsur Lanco, automat, Ø34mm, stål, repigt plexiglas, datum, boett nr. 05443, referens nr. 961-1064, läderarmband, slitet, inga övriga tillbehör

Armbandsur Lanco, automat,...

Figurin, tre apor, höjd ca 12cm, fylld, silver 925/1000 bruttovikt: 256,51g Vikt: 256,5 g

Figurin, tre apor, höjd ca...

Servis Rosenthal Germany ur Serien Maria, totalt 31delar, 7st mattallrikar Ø24cm, 6st tallrikar Ø21cm, 6st djup tallrik, Ø21,5cm, 5st assietter Ø17cm, 5st uppläggningsfat, längd 24-38cm, bredd 13-23cm, 1 såskål på fat, längd 24cm, bredd 14cm, en djup skål, Ø23cm, repor, mindre nagg,  Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Collier, längd 100cm, bredd 8mm, hängen i silver gröna stenar, saknar stenar, 18K bruttovikt: 21,9g

Collier, längd 100cm, bred...

Armband rosa stenar, längd 19cm, bredd 6,5mm, GHA, 925/1000 silver  Vikt: 8,5 g

Armband rosa stenar, längd...

Collier turkoser, längd 43cm, bredd 1-8mm, 18K bruttovikt: 11,8g

Collier turkoser, längd 43...

Ring, stl 16½, bredd 1,8mm, diamanter 15xca0,01ct, röd sten på insida av skena, gravyr, 18K Vikt: 1,7 g

Ring, stl 16½, bredd 1,8mm...

Collier, emaljdekor, vita stenar, längd ca 62cm, hängets mått ca 35x50mm, 18K Vikt: 39,5 g

Hänge/Mynt, Ataturk, Ø30mm, år 2011, ögla ej guld, 21K Vikt: 7,2 g

Hänge/Mynt, Ataturk, Ø30m...

Armring, rosenkvart, Ø19cm, bredd 35mm, Janson Guldvaru Ab Victor, år 1991, silver  Vikt: 20,6 g

Armring, rosenkvart, Ø19cm...

Armband, stenar, längd 19cm, bredd 11mm, saknar stenar, 21K  Vikt: 24 g

Armband, stenar, längd 19c...

Armband, längd 18cm, bredd 6mm, Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab, år 1953, 18K Vikt: 14,9 g

Armband, längd 18cm, bredd...

Se kontorets övriga auktionsvaror