Ring med tigeröga, stl: 18, bredd 3,8-14,7mm, ostämplad, 18K. Vikt: 11,7 g

6 000 kr

Auktnr SE18.20240501.A61474
Kontor Solna
Utropspris 6 000 kr
Stänger 2024-05-01 14:53:00
Provision 900 kr
Frakt 129 kr

Väska, Louis Vuitton, Flandrin, Monogram Noir, mått ca 26 x 34 x 15cm, kvitto från Stockholm 2017, slitage, odör, dustbag, samt box Skickas med postpaket.

Väska, Louis Vuitton, Flan...

Ring med flamberad dekor samt troligen krysopras i 18K fattning, Ole Lynggaard, stl: 16½, bredd 5,5-19,2mm, krysopras med lite slitage, silver 925/1000.  Vikt: 7 g

Väska Prada Milano, Shoppi...

Påhängen med briljantslipade diamanter 28 x 0,0075ct, Ø9mm, ostämplade, 18K.  Vikt: 1,5 g

Påhängen med briljantslip...

Kedja Cordell, längd 41cm, bredd 1mm, ihålig, 21K.  Vikt: 2,2 g

Kedja Cordell, längd 41cm,...

Pillerdosa med emaljdekor, Ø31mm, höjd 1cm, gravyr, silver 830/1000 Vikt: 16,6 g

Pillerdosa med emaljdekor,...

Kompaktkamera Sony ZV-1, Vloggkamera, serienr 7471938, vindskydd, USB-sladd, handgrepp till kamera med inbyggd fjärrkontroll och stativ Sony GP-VPT2BT, fodral, originalkartonger

Armband med färgade stenar, längd 17cm, bredd 6,8mm, silver 925/1000.  Vikt: 6,8 g

Armband med färgade stenar...

Kedja Kullänk, längd 90cm, bredd 2mm, silver 925/1000 Vikt: 10,3 g

Kedja Kullänk, längd 90cm...

Armband med olika stenar, längd 19cm, bredd 17mm, skador, silver.  Vikt: 32,3 g

Armband med olika stenar, ...

Collier med detaljer i emalj, längd 40cm, bredd 13mm, Sterling Norway, silver 925/1000 Vikt: 37,2 g

Armband, längd 19,5cm, bredd 3mm, silver 925/1000.  Vikt: 2,8 g

Armband, längd 19,5cm, bre...

Pillerdosa, Ø27mm, höjd 1,6cm, silver 800/1000 Vikt: 13,2 g

Pillerdosa, Ø27mm, höjd 1...

Tvillingring med briljantslipade diamanter 1 x ca 0,45ct TCr(I)/P3, 1 x ca 0,54ctTCr(I)/P3, tot 0,99ct enligt gravyr, certifikat från guldfynd, stl: 17½, bredd 1,2-5,2mm, lösa i fattning, spricka i skena, vitguld 18K.  Vikt: 2,5 g

Polaroidkamera Fujifilm Instax Square SQ1, autoexponering, selfie-läge, serienr A700752, rem till handled, manual, originalkartong. Film medföljer ej.

Armband med fjärliar, längd 17,5cm, bredd 6,1mm, silver 925/1000.  Vikt: 4,4 g

Armband med fjärliar, län...

Armband med dekor, halvstelt, längd 18,5cm, bredd 19mm, silver 830/1000.  Vikt: 24,7 g

Armband, Pentti Sarpaneva, Finland, halvstelt, säkerhetskedja, Ø65mm, bredd 25mm, Brons.

Armband med vita stenar, längd 18,5cm, bredd 4,6mm, GHA, silver 925/1000. Vikt: 12,9 g

Armband med vita stenar, l...

Ett par örhängen med detaljer i emalj, 15x12mm, ena stiftet något skevt, silver 830/1000 Vikt: 3,6 g

Ett par örhängen med deta...

Se kontorets övriga auktionsvaror