Mugg, Mumin, Mugg Grön, Målande mumintroll/ Muki sininen (1990-93). Motivet kommer från serien "Mumin börjar ett nytt liv", illustration Tove Jansson, formgiven av Tove Slotte, stämplad, Arabia, Finland, höjd: 8cm, Ø8,5cm, porslin, nagg/tillverkningsfel vid mynning, viss färgbortfall/slitage
Auktnr | SE18.20240501.A61635 |
Varukategori | Keramik, porslin & glas / Övrigt |
Utropspris | 500 kr |
Aktuellt bud | 1 600 kr |
Stänger | 2024-05-01 16:12:30 |
Provision | 240 kr |
Frakt | 129 kr |