Mugg, Mumin, Mugg Rosa, Rosa seriemugg/ Muki roosa (1990 - 93). Motivet kommer från serien "Mumin blir kär", illustration Tove Jansson, formgiven av Tove Slotte, stämplad Arabia Finland, höjd 8 cm, Ø8,5cm, porslin, mindre färgbortfall och viss bruksslitage
Auktnr | SE18.20240501.A61636 |
Varukategori | Keramik, porslin & glas / Övrigt |
Utropspris | 3 000 kr |
Aktuellt bud | 4 000 kr |
Stänger | 2024-05-01 16:13:00 |
Provision | 600 kr |
Frakt | 129 kr |