Fickur Arance Retard Ø33mm, 14K, innerboett metall, boettnummer 106418, glas saknas, gravyr, bruttovikt 24,9g

1 600 kr

(flopitza)

Auktnr SE11.20240430.A32926
Varukategori Klockor / Fickur
Kontor Malmö Centralen
Utropspris 1 100 kr
Aktuellt bud 1 600 kr
Stänger 2024-04-30 14:01:00
Provision 240 kr
Frakt 129 kr

Väska Louis Vuitton, Neverfull MM, Damier Ebene, dustbag, ca 32 x 16 x 28cm, dustbag, originalkartong med slitage, fint bruksskick

Väska Louis Vuitton, Never...

Herrur Omega Seamaster Aqua Terra Co-Axial, Ø42mm, Stål, Automat, serienummer: 81791680, caliber: 2500C, verknummer: 2802.34.37, glasbaksida, datum, stållänk ca 19 cm, viklås, bruksrepor, inga övriga tillbehör, bruttovikt 141,2g

12 Moccaskedar, 10cm, silver 830/1000, etui Vikt: 107,5 g

Vas, höjd 8cm, bredd Ø6cm, kattfot, handgjord. S835/1000 Vikt: 100,2 g

Vas, höjd 8cm, bredd Ø6cm...

Kakspade, längd 15,5cm, svenska kontrollstämplar, 830/1000 silver Vikt: 45,5 g

Kakspade, längd 15,5cm, sv...

12 moccaskedar, 11cm, stämplade N.M, datumgravyr samt monogram, 830/1000 Silver  Vikt: 129 g

12 moccaskedar, 11cm, stäm...

Plakett med gravyr, kedja defekt, 925/1000 silver Vikt: 48,8 g

8 Moccaskedar, 10cm, ena skeden 11,5cm, Ruben Johansson, Lidköping, 1950-60-tal, gravyr, Silver  Vikt: 90,8 g

9 Bordsknivar, modell Gammal Fransk, 212mm, med rostfritt stål, EJA, år 2005, nytt i plast och tygcase, S830/1000, bruttovikt 791,4g Vikt: 791,4 g

Damur, Breitling Cockpit Lady, stål/guld Ø31mm, quartz, länk 17cm, referensnummer B71356, serienummer 1156229, kvittom manualermcert från 20110210, köpt på Hukés i Malmö, bruttovikt 92,4g

16 Matknivar, längd ca 25,5cm, modell Spetsig svensk, blad i rostfritt stål från Eskilstuna, monogram-gravyr, 830/1000 silver, bruttovikt 994,8gram Vikt: 994,8 g

16 Matknivar, längd ca 25,...

12 Moccaskedar, 107mm, dekor av brunkulla och älg, S830/1000 Vikt: 155,1 g

Vas, höjd 21cm, GAB i Stockholm, 1945, Ø14cm, delvis förgylld, Silver  Vikt: 796,8 g

Vas, höjd 21cm, GAB i Stoc...

Fat, Ø16,5cm, höjd 2,5cm,...

Matskedar, 4st, 18,7cm, MGAB, modell: Uppsala 1963, S830/1000 Vikt: 200,8 g

Sockertång, 9cm, modell Valdres, Norge, S830/1000 Vikt: 17,1 g

Sockertång, 9cm, modell Va...

Ett par örhängen vitguld med diamanter ca 0,636ctv/st, stoppers i plast och stål, 18K Vikt: 4,5 g

Ett par örhängen vitguld ...

19 Matknivar i blandade modeller, bl a Ambassad, Spetsig Svensk, längd ca 18-20,5cm, blad i rostfritt stål, 830/1000 silver, bruttovikt 763,7gram Vikt: 763,7 g

Kaffeskedar 5st, modell Rosen, 10,7cm, S830/1000 Vikt: 53,2 g

Se kontorets övriga auktionsvaror