Hänge i vitguld med odlad pärla, längd 14mm, 14K Vikt: 0,6 g

275 kr

(morris55)

Auktnr SE25.20240505.A1537
Varukategori Guld / Hängen & berlocker
Kontor Göteborg Mölndal
Utropspris 200 kr
Aktuellt bud 275 kr
Stänger 2024-05-05 11:22:30
Provision 41 kr
Frakt 49 kr

Handväska Gucci Horsebit B...

Herrur Omega Seamaster Aqua Terra, Ø38,5mm, ref nr. 23110396002001 snr. 92497753, quartz, datum, stållänk, cert (Clem Vercammen 2017), manual, originalbox och ytterkartong (några fläckar), extra länkbitar, smärre repor,

Smyckesset, Pierre Cardin, bestående av kedja, hängd, ett par örhängen med clips, oädel metall med vita stenar, kedjans längd 45cm, i originalaskar, askar med slitage

Hänge i form av medaljong,...

Armband, Wiwen Nilsson, ring och stavlänk, stavarnas längd 10mm, bredd 5mm, signerat, obs defekt, en ögla saknas, tillverkad i Lund år 1965, längd 21cm, silver 925/1000  Vikt: 25,8 g

Ett par väggljusstakar Pierre Forsell, Skultuna #1607, höjd ca 47cm, bruksslitage  Skickas med paket.

Ett par väggljusstakar Pie...

Ett set Arkitektverktyg / ritverktyg Präzision Tyskland samt ett mätverktyg Darmstadt Japan No 130, med slitage, 1900-tal i etuier

Herrur Omega Seamaster 30 Ø 35mm, ref nr. 135.003-62-SC, snr. 19539826, ca år 1962, cal. 286, manuell uppdragning, svart urtavla, originalkrona samt glas (ytliga repor), med slitet läderband

Herrur Omega Seamaster 30 ...

Ring med diamanter 3xca0,22ct stl 16¾ bredd 3-4mm, Göteborg något otydliga stämplar troligen E8= 1931, möjligen omgjord, svag gravyr, 18K Vikt: 3,5 g

Herrur Eiger Luxe Automatic Ø 35mm, automat, datum, går men i behov av service (kronan saknas), repigt glas med fläck, gravyr, defekt läderband, repig boett, ca 1960-tal,

Hänge med odlad sötvattenpärla och vita stenar, bredd på pärlan 7,8mm, längd 20mm inklusive hängöglan, GHA 18K Vikt: 1,2 g

Hänge med odlad sötvatten...

Ring med diamant 0,24ct och odlade pärlor, stl 18¾, NA (Andersons Guldsmedsaffär Nils), Göteborg 1921, troligen omgjord, 18K Vikt: 4,5 g

Fyra tekoppar med fyra fat,  Rörstrand Ostindia, formgiven av Anna Lerinder, porslin, kopp Ø10,5cm samt fat Ø16cm  Skickas med paket.

Örhängen med odlade saltvattenpärlor samt diamanter 10xca0,005ct, längd inklusive pärla 13mm, 18K Vikt: 1,7 g

Örhängen med odlade saltv...

Ett par örhängen med odlade saltvattenpärlor Ø7,1mm, längd 25mm, krokmodell, 18K  Vikt: 1,9 g

Ett par örhängen med odla...

Ett par vaser i snidad Bambu, Kina, höjd 23cm,  1900-talets första hälft, snarlik dekor, med slitage och torrspricka

Herrur Longines Ø 33mm, ref nr. L4.720.2 snr. 31882462, datum, flexlänk, små repor på boetten, quartz, ca 1990-tal,

Herrur Longines Ø 33mm, re...

Herrur Tissot PRX Ø 34mm, ref nr. P380 quartz (går ej, i behov av batteribyte), datum, med defekt läderband, med box

Herrur Tissot PRX Ø 34mm, ...

Kniv, mässing, sannolikt barock, 1700-talets första hälft eller mitt, längd 18,5cm, slitage

Kniv, mässing, sannolikt b...

Vas, Savoy, Alvar Aalto fö...

Se kontorets övriga auktionsvaror