| Ny sökning |   

Ring, stl 18(56), bredd 13,5mm, 21k Vikt: 6,5 g

Ring, stl 18(56), bredd 13,5mm, 21k Vikt: 6,5 g

Ring, stl 18(56), bredd 13,5mm, 21k Vikt: 6,5 g

Aktuellt bud i realtid:

4 000 kr

(flopitza)

2024-05-02 14:08:00

Ange ditt maxbud i rullistan nedan:

Objektinformation:

Auktnr SE72.20240502.A27534
Varukategori Guld / Ringar
Kontor Helsingborg
Auktionstyp Pantauktion
Utropspris 4 000 kr
Aktuellt bud 4 000 kr
Stänger 2024-05-02 14:08:00
Provision 600 kr
Frakt 129 kr

Skicka en förfrågan till Pantbanken

Tipsa en kompis

Budlista:

Datum Budgivare Bud
29/4 20:42:28 flopitza 4000 kr

Populära auktionsvaror på detta kontor

Ett par örhängen, diamanter 36x0,005ct, smaragder, Ø7,8mm, längd 1,5cm, 18k  Vikt: 1,5 g

Ett par örhängen, diamant...

2024-05-19 20:06:30

Till auktion

Damur Rolex Oyster Perpetual Datejust, stål, Ø26 mm, automatisk, kaliber 2135, referensnummer 69240, serienummer R443551, safirglas, datum, jubileelänk, handledsmått max 16,5 cm, originalbox

Damur Rolex Oyster Perpetua...

2024-05-21 19:58:00

Till auktion

Herrur Rolex Oyster Perpetual GMT-Master II, stål, automatisk, ref-nr:116710BLNR, serie-nr:30J45077, verk-nr:414G2903, kaliber:3186, boett-nr:2350, länk-ref:5VM, Ø40mm, 10st länkbitar monterade, 2 extra länkbitar, små repor, manual, ytterkartong, box, certifikat 2016.

Herrur Rolex Oyster Perpetu...

2024-05-22 21:06:30

Till auktion

Kedja, Venezia, 45cm, hänge smaragd , diamanter 18x0,005ct 1,5cm, 18k  Vikt: 2,8 g

Kedja, Venezia, 45cm, häng...

2024-05-19 20:14:00

Till auktion

Axelväska, Louis Vuitton, Vavin Chain Wallet, Damier ebene, Cannvas, 17 x 9 x 26cm, slitna metalldetaljer, dustbag, kvitto Stockholm 28/5 2020 Skickas med postpaket.

Axelväska, Louis Vuitton, ...

2024-05-27 15:18:30

Till auktion

Ring med briljantslipad diamant, ca 1,48ct, kvalitet ca TCr-Cr(I-J)/SI, mindre nagg, prinsesslipade sidostenar, 8x ca 0,03ct kvalitet ca W/h)/VS, alla stenar typ IaAB, naturliga diamanter, stl: 16, utländska stämplar, Platina 900/1000, obetydligt slitage, vikt 3,95g. Värderingsintyg medföljer. Finns för visning på Pantbanken Östermalm

Ring med briljantslipad dia...

2024-05-20 19:00:00

Till auktion

Collier,42cm , bredd 2mm, hänge katt diamanter 4x0,01ct, 2,5cm, 18k  Vikt: 12,3 g

Collier,42cm , bredd 2mm, ...

2024-05-19 20:14:30

Till auktion

Herrur Tudor Black Bay Fifty-Eight, automatisk, stål, ref: 79030B, serienr: 64536E8, Ø 39mm, länk med viklås, total längd ca 17,5cm, 3 extra länkbitar, certifikat 2021, box, ytterkartong, hack på övre högra hornet, kraftiga repor/hack på länken

Herrur Tudor Black Bay Fift...

2024-05-23 11:19:00

Till auktion

Elgitarr Fender Stratocaster, Original Contour Body, serienr MX18179480, Mexico, Tobacco sunburst, bakplatta saknas, smärre kantskador, mjukt fodral.  Skickas med Bussgods eller PostNord

Elgitarr Fender Stratocaste...

2024-05-21 13:42:30

Till auktion

Antik Carmoséring, 18-23K guld, Safir 6,5 x 10 mm, Gammalslipade Diamanter 4 x 0,05ct + 17 x 0,02ct, Guldsmed Gustaf Graumann Falun 1873, troligtvis omgjord senare, Ø17¾ mm, bredd 2-15 mm, Safir med åldersrelaterat slitage  Vikt: 5,3 g

Antik Carmoséring, 18-23K ...

2024-05-21 19:44:00

Till auktion

Herrur Breitling for Bentley, Flying B, automatisk, 36 x 39mm, referensnr A16362, serienr: 2285899, original stållänk, ca 21cm, repigt stål, trasigt reseetui, box, nederdel av kartong

Herrur Breitling for Bentle...

2024-05-27 15:17:00

Till auktion

Collier, mynt, 45cm, 21K  Vikt: 28,2 g

Collier, mynt, 45cm, 21K V...

2024-05-27 15:05:30

Till auktion

Herrur Rolex Daytona, 18K, 40mm, ref: 116518LN, snr: 2Z8956X6, Cal. 4130, verknr: 67C6K071, boettnr: 2118, automatisk, safirglas, keramisk ring, gummiband, viklås, 18K, manual, cert 29.4.2019 Bergströms Ur, box.

Herrur Rolex Daytona, 18K, ...

2024-05-30 12:43:30

Till auktion

Herrur Breitling Superocean Heritage II, 42mm, stål, automatisk, 42mm, ref:AB2010, serienr:5014243, gummiband med viklås, digitalt certifikat 2018, box, kronometer certifikat, manual, kvitto. Vikt: 0 g

Herrur Breitling Superocean...

2024-05-27 12:36:00

Till auktion

Väska Gucci Parfums, 19,5x15x6,5cm, Mocca, brunt läder samt insida i galon, 70-80tal, lättare bruksslitage

Väska Gucci Parfums, 19,5x...

2024-05-26 14:21:00

Till auktion

Ring med diamanter ca 60x0,01-0,02ct, stl 17, bredd ca 4-19mm, ostämplad. 18K  Vikt: 7,9 g

Ring med diamanter ca 60x0,...

2024-05-21 13:11:30

Till auktion

Herrur Tudor Black Bay GMT, ref: 71830RB, snr: I944072, certifikat Krons 2019, box, ytterkartong, manual, extra länkbitar, kvitto, fint skick.

Herrur Tudor Black Bay GMT,...

2024-05-27 12:37:00

Till auktion

Väska, Louis Vuitton, Flandrin, Monogram Noir, mått ca 26 x 34 x 15cm, kvitto från Stockholm 2017, slitage, odör troligen från svett, dustbag, samt box Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Väska, Louis Vuitton, Flan...

2024-05-29 14:07:30

Till auktion

Herrur Oris Aquis, automatisk, datum, Ø ca 42mm, ref.7730,snr 3893247 saknas en sprint i länken, stål, inga tillbehör

Herrur Oris Aquis, automati...

2024-05-20 14:30:30

Till auktion

Diamantring, 18K vitguld, mörkgrön Safir 1,17ct (graverat på skenans insida), Diamanter 16 st - totalt 0,34ct (graverat på skenans insida), tillverkarstämpel HS, svensk kontrollstämpel, Ø18½ mm, bredd 2,3 - 9 mm, ett mikronagg på sidan av Safiren, fint skick Vikt: 4,7 g

Diamantring, 18K vitguld, ...

2024-05-21 19:42:00

Till auktion

Se kontorets övriga auktionsvaror