Ring med 3 st vita stenar, Guldfynd AB, storlek 19,5 mm, bredd 1,5-7,9 mm, 18 k. Vikt: 3,6 g

1 900 kr

(sml14)

Auktnr SE76.20240512.A20057
Kontor Karlstad
Utropspris 1 800 kr
Aktuellt bud 1 900 kr
Stänger 2024-05-12 19:32:30
Provision 285 kr
Frakt 129 kr

Väska " Envelope" Yves Saint Laurent, mått ca 24x17x6,5cm, svart läder med detaljer i gulmetall, tillbehör kvitto Saint Lauren NK Stockholm 2021, dustbag , box, bra bruksslitage Skickas med postpaket.

Väska " Envelope" Yves Sai...

Parti Bijouterier.

Parti Bijouterier.

Omega Constellation armband till herrur, längd ca 16 cm, bredd 17.6 mm, 18 k, 91.5 gram.

Diverse silversmycken något med stenar. Vikt: 67 g

Diverse silversmycken någo...

Herrur Silvana Automatic, diameter 42 mm, bruksslitage/repor, defekt armband, fungerar vid katalogiseringstillfället,

Fat Borgila, gåvogravyr, diameter 25 cm, silver 925/1000. Vikt: 432 g

Fat Borgila, gåvogravyr, d...

Herrur Roamer Searock, diameter 36 mm, fungerar ej, slitage.

Niki Merimaa skulptur blåpatinerad brons, hund, signerad, höjd 6 cm, längd 5.5 cm.

Niki Merimaa skulptur blåp...

Ring med sten, Karl Laine Finland, storlek 17 ½ mm, bredd 5.1-17.4 mm, silver. Vikt: 5,7 g

Diverse Bijouterier.

Diverse Bijouterier.

Parti smycken bla Pilgrim.

Parti smycken bla Pilgrim.

Klackring, Guldfynd AB, storlek 19 mm, bredd 3.3-12.4 gram, 18 k. Vikt: 3,3 g

Damur Bulova, diameter 24.7 mm, fungerar ej troligen batteribyte.

Borstar 2 st Silver 1800 tal, Svenska stämplar, längd 17-21 cm, silvervikt 190 gram. Vikt: 190 g

Collier, längd 43 cm, bredd 2-16 mm, silver. Vikt: 13,6 g

Collier, längd 43 cm, bred...

Collier bärnsten, längd 60 cm, bredd 6-26 mm.

Collier bärnsten, längd 6...

Herrur Certina 18K, 33,5mm, gravyr, läderband, batteribyte krävs, originalbox.

Taserudsljusstakar 2 st trä, handgjorda signerade GA, enligt etikett inköpta i Arvika, höjd 24 cm.

Taserudsljusstakar 2 st tr...

Se kontorets övriga auktionsvaror