Armband med vita stenar, längd ca 19,5cm, bredd 4-5mm, 18K, bruttovikt 5,4g Vikt: 5,4 g

3 300 kr

Auktnr SE12.20240509.A37238
Varukategori Guld / Armband
Kontor Göteborg Angered
Utropspris 3 300 kr
Stänger 2024-05-09 14:34:30
Provision 495 kr
Frakt 129 kr

Elgitarr Odin Custom Guitars, Strata modell, bruksslitage, i mjukt fodral  Skickas med postpaket.

Ring med röd sten, stl ca 17¾, bredd 3-9mm, personlig gravyr, 18K Vikt: 3,5 g

Ring med röd sten, stl ca ...

Hänge med grönskimrande sten, troligtvis labradorit, genombruten dekor, ca 42x23mm inkl ögla, Åbo Finland 1981, silver 830/1000 Vikt: 7,3 g

Hänge med grönskimrande s...

Örhängen med vita stenar, Karl Laine, Ø20mm, bruksslitage, silver 925/1000 Vikt: 5,6 g

Örhängen med vita stenar,...

Hänge med grön sten, troligen grön onyx, ca 28x17mm, silver 830/1000 Vikt: 4,4 g

Hänge med grön sten, trol...

Hänge med vit sten, Karl Laine, Finland 1990, Ø42mm, höjd inkl ögla 55mm, silver 925/1000 Vikt: 9,8 g

Hänge med vit sten, Karl L...

Ring med vit sten, Karl Laine, Finland 1992, justerbar storlek ca 17¼, Ø21mm, bruksslitage, silver 925/1000 Vikt: 5,2 g

Halskedja, facetterad pansar, längd ca 62cm, bredd ca 2,5mm, skeva länkar, dålig lödning,  Vikt: 8 g

Armband, längd 20,5cm, bredd 7mm, silver 925/1000 Vikt: 24,1 g

Armband, längd 20,5cm, bre...

Armband, längd 20,5cm, bredd 6mm, repig, 18K Vikt: 9 g

Armband, längd 20,5cm, bre...

Luta, Saz, skador på kropp, slitage på greppbräda, strängbyte erfordras, inga tillbehör    Skickas med postpaket.

Luta, Saz, skador på kropp...

Halscollier med blå stenar, längd ca 40cm, bredd 1-10mm, 21K, bruttovikt 3,1g Vikt: 3,1 g

Halscollier med blå stenar...

Ring med vita stenar, stl ca 18¾, bredd 5-8mm,  Vikt: 4,2 g

Ring med röd sten, stl ca 17½, bredd 3-20mm, 14K Vikt: 5,3 g

Ring med röd sten, stl ca ...

Ring med diamant, 0,24ct enligt gravyr, stl 18½, bredd 2-4mm, 18K Vikt: 3,5 g

Halskedja Venezia, längd 63cm, bredd 2mm, 18K  Vikt: 15,2 g

Halskedja Venezia, längd 6...

Armband med kulor och hängen, GHA, längd 19cm, bredd 0,7mm, hängen Ø5mm, 18K Vikt: 1,5 g

Armband med kulor och häng...

Halscollier, doserad X-länk, längd 46cm, bredd 9-15mm, 18K  Vikt: 36,4 g

Halscollier, doserad X-län...

Ring med diamanter, 7st x ca 0,04ct, 10st x ca 0,01ct, 40st x ca 0,005ct, totalt ca 0.58ctv, stämplad LMJ troligen ej svensk tillverkare, stl 17¾, bredd 3-15mm, vitguld 18K Vikt: 4,3 g

26 stycken plaketter, silver, 293,7g

Se kontorets övriga auktionsvaror