Ett udda örhänge med en diamant 1x0,005ct, 6,4x5,8mm, saknar stopp, 18K

450 kr

Auktnr SE18.20240515.A61831
Varukategori Guld / Örhängen
Kontor Solna
Utropspris 450 kr
Stänger 2024-05-15 15:14:00
Provision 68 kr
Frakt 129 kr

Väska, Louis Vuitton, Flandrin, Monogram Noir, mått ca 26 x 34 x 15cm, kvitto från Stockholm 2017, slitage, odör, dustbag, samt box Skickas med postpaket.

Väska, Louis Vuitton, Flan...

Väska Prada Milano, Shoppi...

Ring med flamberad dekor samt troligen krysopras i 18K fattning, Ole Lynggaard, stl: 16½, bredd 5,5-19,2mm, krysopras med lite slitage, silver 925/1000.  Vikt: 7 g

Påhängen med briljantslipade diamanter 28 x 0,0075ct, Ø9mm, ostämplade, 18K.  Vikt: 1,5 g

Påhängen med briljantslip...

Tvillingring med briljantslipade diamanter 1 x ca 0,45ct TCr(I)/P3, 1 x ca 0,54ctTCr(I)/P3, tot 0,99ct enligt gravyr, certifikat från guldfynd, stl: 17½, bredd 1,2-5,2mm, lösa i fattning, spricka i skena, vitguld 18K.  Vikt: 2,5 g

Kedja Cordell, längd 41cm, bredd 1mm, ihålig, 21K.  Vikt: 2,2 g

Kedja Cordell, längd 41cm,...

Väska Gucci, modell 211134...

Kompaktkamera Sony ZV-1, Vloggkamera, serienr 7471938, vindskydd, USB-sladd, handgrepp till kamera med inbyggd fjärrkontroll och stativ Sony GP-VPT2BT, fodral, originalkartonger

Armband med färgade stenar, längd 17cm, bredd 6,8mm, silver 925/1000.  Vikt: 6,8 g

Armband med färgade stenar...

Pillerdosa med emaljdekor, Ø31mm, höjd 1cm, gravyr, silver 830/1000 Vikt: 16,6 g

Pillerdosa med emaljdekor,...

Väska, Celine, Teen Triomp...

Ring, Cartier, Juste Un Clou, stl 20/62, bredd ca 1,7-7,7mm, snr: NFS671, certifikat daterat 10.08.2021, Cartier Smålandsgatan, ytliga bruksrepor, 18K. Vikt: 3,9 g

Collier med detaljer i emalj, längd 40cm, bredd 13mm, Sterling Norway, silver 925/1000 Vikt: 37,2 g

Armband, längd 19,5cm, bredd 3mm, silver 925/1000.  Vikt: 2,8 g

Armband, längd 19,5cm, bre...

Armband med olika stenar, längd 19cm, bredd 17mm, skador, silver.  Vikt: 32,3 g

Armband med olika stenar, ...

Kedja Kullänk, längd 90cm, bredd 2mm, silver 925/1000 Vikt: 10,3 g

Kedja Kullänk, längd 90cm...

Polaroidkamera Fujifilm Instax Square SQ1, autoexponering, selfie-läge, serienr A700752, rem till handled, manual, originalkartong. Film medföljer ej.

Pillerdosa, Ø27mm, höjd 1,6cm, silver 800/1000 Vikt: 13,2 g

Pillerdosa, Ø27mm, höjd 1...

Väska Kate Spade, 16,5x18,5x9,5cm, axelrem, kvitto 2018, dustbag, bruksslitage.

Väska Kate Spade, 16,5x18,...

Collier Pansar, längd 43cm, bredd 9,8mm, integrerat hänge med diamanter ca 26x0,03-0,05ct, W/VS-SI, 2x0,25ct, W/VS, samt fasetterad smaragd ca 14x20,6mm, fattning ca 24x30mm, 2 klor saknas, nagg på smaragd, ihåligt, FBM, 14K Vikt: 64,8 g

Collier Pansar, längd 43cm...

Se kontorets övriga auktionsvaror