Tyglinda för silverbestick, Guldsmedernas silveretui Guldsmedsförbundet, 12st, maxlängd ca 21,5cm, grönt tyg

200 kr

(staffan2)

Auktnr SE18.20240515.A61939
Varukategori Silver / Bestick
Kontor Solna
Utropspris 25 kr
Aktuellt bud 200 kr
Stänger 2024-05-15 16:03:00
Provision 30 kr
Frakt 49 kr

Ring med diamanter 2xca 0,40ct, 1xca 0,30ct, kvalitet ca W-TCr(H-I)/SI-P, 24xca 0,015ct 8/8-slipning, tre stenar saknas, vissa av de små stenarna möjligen syntetiska, stl 16½, bredd 3,3-11,7mm, slitna klor, felstämplad, vit metall, troligen silver Vikt: 5,9 g

Herrur, Breitling, Superocean II, Ø 42mm, automat, datum, stål, referensnummer A17366D81A1A1, serie-nr: 7265538, gummiband Diver Pro, gummiband med krackelering samt repor på clasp, bruksslitage, certifikat 2021 och kvitto från Eriksson Urhandel , manual, tag, box, kartong och ytterkartong.

Guldsmycke med mynt, defekt, 21K.  Vikt: 107,1 g

Ett par örhängen med ametister samt diamanter 40xca 0,005ct, vitguldsinfattning, 10x8,5mm, GHA, 18K Vikt: 2,8 g

Ett par örhängen med amet...

Ring med briljantslipad diamant 1 x 0,42ct enligt gravyr, stl: 17¼, bredd: 3mm, 18K.  Vikt: 2,7 g

Armband Cordell, längd 19cm, bredd 6,2mm, GHA, 18K Vikt: 5,1 g

Armband Cordell, längd 19c...

Väska Louis Vuitton, Keepall 55, brunt monogramcanvas, slitage, missfärgning, nit saknas vid handtagsfäste, lösa trådar, saknar axelrem, inga tillbehör.

Väska Louis Vuitton, Keepa...

Ring med diamant, briljantslipade ca 1,00ct kvalité ca W(H)/P, samt 8xca 0,02ct, prinsesslipade 2xca 0,25ct, 2x ca 0,16ct samt 2x ca 0,12ct, stl 17¾, bredd 3 - 6,5mm, vitguld, ostämplat, 14K Vikt: 5,5 g

Ring med diamanter 5xca 0,15ct, 0,75ctv, ca TCr(I)/VS-SI, stl 16¼, bredd 4mm, Schalin, 18K Vikt: 5,2 g

Ring Cartier Love, stl: 55 (17½), bredd 3,5mm, serie-nr: HLU250, certifikat 2019, box, ytterkartong, bruksslitage/repor, 18K vitguld.  Vikt: 3,5 g

Kedja Kejsar, längd 62cm, bredd 4mm, 18K Vikt: 87,9 g

Kedja Kejsar, längd 62cm, ...

Ring med ovalslipad safir samt diamanter 4xca 0,01ct, stl 18¼, bredd 1,8-7,4mm, 18K Vikt: 3 g

Collier med stenar & pärlor, Yvone Christa New York, lås med filigranarbete, längd 41,5cm, bredd 6,5mm, silver 925/1000 Vikt: 13,2 g

Collier med stenar & pärlo...

Ring med briljantslipade diamanter 0,50ctv enligt gravyr, stl: 18, bredd: 2,3mm, gravyr, 18K.  Vikt: 3,5 g

Väska Gucci GG Marmont Matelassé Mini Bag, svart läder, mått 18x12x6cm, numrerad, fläckar invändigt, slitage, kvitto London 2018, dustbag.

Väska Gucci GG Marmont Mat...

Hänge med diamant ca 0,20ctv enligt gravyr, kvalité ca W(H)/SI, 10x4mm, vitguld, GHA, 18K  Vikt: 0,4 g

Hänge med diamant ca 0,20c...

Ring Bvlgari B-Zero, 4-band, stl: 58 (18½), bredd 10mm, serie-nr: 2337AL, värderingsintyg Kaplans 2015, inga övriga tillbehör, vitguld 18K. Vikt: 11,9 g

Kedja Pansar, längd 60cm, bredd 3,4mm, SCO, ihålig, 18K Vikt: 10,3 g

Kedja Pansar, längd 60cm, ...

Collier med lila stenar & pärla, Yvone Christa New York, hänge samt lås med filigranarbete, längd 40cm, bredd 5,5mm, silver 925/1000 Vikt: 12,8 g

Collier med lila stenar & ...

Armband Singapore, längd 18cm, bredd 1,8mm, GHA, 18K Vikt: 1,2 g

Armband Singapore, längd 1...

Se kontorets övriga auktionsvaror