Damur Marc by Marc Jacobs Ø36mm, ref nr. MBM3054 boett nr. 111401, quartz, går ej (troligen batteribyte), stållänk, repor

400 kr

Auktnr SE25.20240519.A1632
Varukategori Klockor / Damur
Kontor Göteborg Mölndal
Utropspris 400 kr
Stänger 2024-05-19 11:24:30
Provision 60 kr
Frakt 129 kr

Herrur Omega Seamaster De Ville Ø34,5mm, manuell, datum, monocoque-boett, originalglas (repor och liten spricka), originalkrona, gravyr "Götaverken 25 år", ca 1960-tal, med guldfärgad stållänk, kronan fungerar ej helt.

Ett par örhängen med slipade lila och vita stenar, längd 15mm, 18K Vikt: 1,2 g

Ett par örhängen med slip...

Ring, mönstrad, skev 18K Vikt: 0,3 g

Ring, mönstrad, skev 18K V...

Elgitarr Squirer Strat, by Fender, serienr CY08021612 Made in China, ojämnheter/skador i lack, slitage, fodral saknas, kabel medföljer Skickas med Bussgods eller PostNord

Örhängen, ett par, längd 14mm, 18K Vikt: 0,6 g

Örhängen, ett par, längd...

Ring med vita stenar, helallian, stl 17½, bredd 2mm, skev, GHA, 18K Vikt: 1,5 g

11 Likörglas, 12 Madeiraskålar (totalt 23 glas), modell Bror, rutslipad dekor, 1900-talets första hälft, ett glas etikettmärkt Kosta Sweden (något avvikande dekor), höjd 10-11cm Skickas med postpaket.

11 Likörglas, 12 Madeiras...

Ett par örhängen, bladformade med vita stenar, bredd ca 6mm, snurrebussar saknas, något skeva stift, 18K Vikt: 0,4 g

Ett par örhängen, bladfor...

Damur, Certina, 16mm, automatisk, doublé med länk av oädel metall, slitage, troligen servicebehov

10 Vinglas, modell Bror, rutslipad dekor, fasettslipade ben, 1900-talets första hälft, höjd 17,5cm, ett glas med mikronagg Skickas med postpaket.

12 Grogglas/highballglas, modell Bror, rutslipad dekor, 1900-talets första hälft, höjd 14cm Skickas med postpaket.

Hänge med diamant 1xca0,005ct, 3x10mm, SSÄ, 18K Vikt: 0,4 g

Hänge med diamant 1xca0,00...

10 Snapsglas, modell Bror, rutslipad dekor, fasettslipade ben, 1900-talets första hälft, höjd 13,5cm, ett glas skadat, ett glas med mikronagg på foten Skickas med paket.

Gitarrförstärkare,  Fender Acoustasonic 15, serienr CVTL21008902, med nät, 29x27cm Skickas med postpaket.

Gitarrförstärkare, Fende...

Fickur Helvetia Prima, Ø 48mm, sekundvisare, går vid katalogiseringstillfället, slitage, repor, silver 800/1000, klockkedja av oädel metall medföljer

Fickur Helvetia Prima, Ø 4...

Ett par örhängen, blomformade, Ø5mm, vitguld 18K Vikt: 0,9 g

Ett par örhängen, blomfor...

Ring med grön sten stl 18, lite skev skena, bredd 2-18mm, 18K Vikt: 3,8 g

Ring med grön sten stl 18,...

Klackring med förgylld pla...

Se kontorets övriga auktionsvaror