125 kr

(olinz6666)

Auktnr SE25.20240519.A1728
Varukategori Keramik, porslin & glas / Skulpturer
Kontor Göteborg Mölndal
Utropspris 125 kr
Aktuellt bud 125 kr
Stänger 2024-05-19 12:12:30
Provision 19 kr
Frakt 49 kr

Elgitarr Squirer Strat, by Fender, serienr CY08021612 Made in China, ojämnheter/skador i lack, slitage, fodral saknas, kabel medföljer Skickas med Bussgods eller PostNord

11 Likörglas, 12 Madeiraskålar (totalt 23 glas), modell Bror, rutslipad dekor, 1900-talets första hälft, ett glas etikettmärkt Kosta Sweden (något avvikande dekor), höjd 10-11cm Skickas med postpaket.

11 Likörglas, 12 Madeiras...

10 Snapsglas, modell Bror, rutslipad dekor, fasettslipade ben, 1900-talets första hälft, höjd 13,5cm, ett glas skadat, ett glas med mikronagg på foten Skickas med paket.

Gitarrförstärkare,  Fender Acoustasonic 15, serienr CVTL21008902, med nät, 29x27cm Skickas med postpaket.

Gitarrförstärkare, Fende...

Dalahäst i mycket stor modell, bemålad trolgien 1900-talets första hälft, med slitag, något skadat öra och lagat ben, höjd: 69cm längd: 68cm, OBS Skickas ej.

Dalahäst i mycket stor mod...

Hänge med genombruten dekor i filigran-teknik och porträttbild, Ø58mm, ostämplat silver Vikt: 19,3 g

Hänge med genombruten deko...

Figurin/ljusstake, Lisa Larson, Rörstrand, "Adventsbarn", originalkartong medföljer, höjd 12,5cm

Kedja, Venezia, längd 79cm, bredd 2mm, silver 925/1000 Vikt: 19,4 g

Kedja, Venezia, längd 79cm...

Collier/halsring, Sven Erik Högberg, Göteborg, innerdiameter 125x110mm, silver 925/1000, originalask medföljer Vikt: 20 g

Figurin/ljusstake i form av tomte, etikettmärkt, Lisa Larson, höjd 13, längd 7,5cm, spetsen med liten nagg/glasyrmista, fläckar/stearinrester

Ett par örhängen, Sven-Erik Högberg, Göteborg 1994, höjd 60mm, silver 925/1000, originalask medföljer Vikt: 18,2 g

Ett par örhängen, Sven-Er...

Parti bestick, 2 tårtgafflar, 2 Skedar, GEWE, Malmö, GAB, Stockholm 1960-70-tal, längd 14,5-15cm, silver 830/1000 Vikt: 86 g

Parti bestick, 2 tårtgaffl...

Figurin/ljusstake, Lisa Larson, K-studion, Gustavsberg, "Adventsbarn", höjd 13,5cm

Väska, Chanel, Double Flap...

Herrur Omega Seamaster, Ø33mm, manuell, stål, cal 600, serie-nr 21206874, boett-nr 135.005, stålarmband med viklås, total längd 17,5cm.

Herrur Omega Seamaster, Ø3...

Fickur A.Jonsson, Hallen, Ø51mm, manuell, liten sekundvisare, silver 800/1000, urverk Omega, boett-nr 1685932, yttre boett har lossnat från gångjärnet bruttovikt 94,2g, kedja i metall.

Fickur A.Jonsson, Hallen, ...

Se kontorets övriga auktionsvaror