länkbitar, ankar, uppklippta, ostämplat, 18K Vikt: 0,8 g

450 kr

Auktnr SE8.20240509.A42224
Varukategori Guld / Övrigt
Kontor Fridhemsplan
Utropspris 450 kr
Stänger 2024-05-09 11:36:30
Provision 68 kr
Frakt 129 kr

Herrur Raymond Weil, quartsur, datum, kronograf,stål, stållänk, Ø ca 18cm, referensnummer 5030 E807813, flera länkbitar vid låset är ej original, annan modell,  länkstift sticker ut, repor på länk, inga tillbehör

Herrur Certina DS Podium, quartsur, datum, kronograf, stål, stållänk, Ø ca 18cm, referensnummer 536.7129.42.16, serienummer SKN-BC-71571, repor på länk, inga tillbehör

Damur Raymond Weil Saxo, datum, quartsur, stål med stållänk, Ø ca 18cm,  referensnummer 9910 Z481527, repor, inga tillbehör

Stelt armband, inre bredd 71,4mm, bredd 9,8mm, hamrad dekor, åldersslitage, OJN Stockholm år 1972, Silver 830/1000  Vikt: 20,9 g

Bärnstens collier, ca 60cm, bredd 6,2 - 16,6mm, ena sten skadad, flera med mindre skador/slitage

Bärnstens collier, ca 60cm...

Damur Omega, doublé, 80 micron, manuell, går ej, behov av översyn, flexband ej original

Damur Omega, doublé, 80 mi...

Kedja, ca 61cm, bredd 1,4mm, Silver 925/1000  Vikt: 5,2 g

Damur, Omega, Seamaster Ladymatic, Ø ca 19mm, stål/ doublé, manuell, missfärgad urtavla, servicebehov, flexband ej original.

Ring, stl 18¼, röd sten, fattning ca 9,3 - 11,3mm, bredd 5,1mm, gravyr, 23K Vikt: 6,2 g

Ring, stl 18¼, röd sten, ...

Ring med röd sten, stl 17¾, bredd 1,8-12mm, 18K Vikt: 2,8 g

Ring med röd sten, stl 17...

Ring stl 18, bredd 1,5mm, 23K Vikt: 2,5 g

Herrur Certina 14K, Ø 36mm, quartz går ej, graverad bakboett, defekt läderband, bruttovikt 27,2g

Herrur Certina 14K, Ø 36mm...

Ring stl 18, bredd 2,2mm, 23K Vikt: 3,7 g

Ring med pärla, stl 16½, bredd 1,4-7mm, ojämn skena, 18K Vikt: 1,7 g

Ring med pärla, stl 16½, ...

Ett udda örhänge med pärla Ø ca 7,5mm, skruvlås, 18K Vikt: 1,4 g

Ett udda örhänge med pär...

Hänge/ brosch, längd inklusive ögla 55mm, bredd 32mm, 18K Vikt: 5,6 g

Hänge/ brosch, längd inkl...

Herrur Certina, Ø 34mm, manuell, repig bakboett, 18K, läderband samt doubléspänne ej original. Bruttovikt: 32,6

Herrur Certina, Ø 34mm, ma...

Udda örhänge, vit sten, 14K Vikt: 0,5 g

Udda örhänge, vit sten, 1...

Ring med stenar, stl 15½, bredd 1,2-4,6mm, 18K Vikt: 2,6 g

Ring med stenar, stl 15½, ...

Se kontorets övriga auktionsvaror