Skulptur, svamp, höjd 17cm, bredd ca 16,5cm, Monica Backström f. 1939, Kosta Boda, mjölkvit glasmassa, polykrom dekor Skickas med postpaket.

550 kr

Auktnr SE12.20240523.A37397
Varukategori Keramik, porslin & glas / Skulpturer
Kontor Göteborg Angered
Utropspris 550 kr
Stänger 2024-05-23 14:47:30
Provision 83 kr
Frakt 299 kr

Herrur, Pasha de Cartier, #339762CE, 18K i boett, boett nr. 2811, med diamanter på krans, samt på hornen, 54st ca 0,04ct/st, kvarts, Ø32mm, armband trasigt, sitter löst samt åt fel håll, viklås i 18K, repor på boett, med box, certifikat och butikskvitto Skickas med postpaket.

Halscollier med blå stenar, längd ca 40cm, bredd 1-10mm, 21K, bruttovikt 3,1g Vikt: 3,1 g

Halscollier med blå stenar...

Hänge med grönskimrande sten, troligtvis labradorit, genombruten dekor, ca 42x23mm inkl ögla, Åbo Finland 1981, silver 830/1000 Vikt: 7,3 g

Hänge med grönskimrande s...

Armband, filigranarbete, justerbar längd ca 18-20,5cm, bredd ca 14mm, 21K Vikt: 10,1 g

Armband med kulor och hängen, GHA, längd 19cm, bredd 0,7mm, hängen Ø5mm, 18K Vikt: 1,5 g

Armband med kulor och häng...

Elgitarr Odin Custom Guitars, Strata modell, bruksslitage, i mjukt fodral  Skickas med postpaket.

Halscollier, doserad X-länk, längd 46cm, bredd 9-15mm, 18K  Vikt: 36,4 g

Halscollier, doserad X-län...

Hänge med grön sten, troligen grön onyx, ca 28x17mm, silver 830/1000 Vikt: 4,4 g

Hänge med grön sten, trol...

Hänge med blå sten, 15x10mm, 14K, bruttovikt  Vikt: 0,9 g

Hänge med blå sten, 15x10...

Ring med diamant, ca 0,25ct, subtil hamrad dekor, Elin Design Jewellery, 2010-tal, Göteborg, stl 16¼, skenans bredd 1,7-2mm, personlig gravyr, repor, 18K Vikt: 2,8 g

Halskedja med integrerat hänge, möjligen Kalevala Hevosriipus, enbart stämplad CCC 925,  halskedjans längd ca 70cm, bredd ca 3mm, hänget ca 60x30mm inkl ögla, silver 925/1000 Vikt: 24,1 g

Halskedja med integrerat h...

Ring med vit sten, Karl Laine, Finland 1992, justerbar storlek ca 17¼, Ø21mm, bruksslitage, silver 925/1000 Vikt: 5,2 g

Halscollier, längd 53cm, trassel vid lås, 21K  Vikt: 18,3 g

Halscollier, längd 53cm, t...

Armband, längd 20,5cm, bredd 7mm, silver 925/1000 Vikt: 24,1 g

Armband, längd 20,5cm, bre...

Halscollier med hängande detaljer, längd 42cm, bredd 2-12mm, 21K Vikt: 12,7 g

Halscollier med hängande d...

Halskedja Venezia, längd 63cm, bredd 2mm, 18K  Vikt: 15,2 g

Halskedja Venezia, längd 6...

Örhängen med vita stenar, Karl Laine, Ø20mm, bruksslitage, silver 925/1000 Vikt: 5,6 g

Örhängen med vita stenar,...

Ring, dekor i form av ros, Martti Viikinniemi, Heinola Finland 1973, justerbar skena stl ca 16, bredd ca 3-12mm, skev skena, silver 830/1000 Vikt: 4,2 g

Armband, dekor i form av rosor, längd 20cm, bredd 11mm, otydliga namnstämpel, Finland 1979, silver 925/1000 Vikt: 14,5 g

Hänge med vit sten, Karl Laine, Finland 1990, Ø42mm, höjd inkl ögla 55mm, silver 925/1000 Vikt: 9,8 g

Hänge med vit sten, Karl L...

Se kontorets övriga auktionsvaror