MATTALLRIKAR, 12 st "Gammaldags Jul", Lars Carlsson, Christineholm, Fyrklövern, diameter 24 cm. Skickas med postpaket.

1 300 kr

Auktnr SE76.20240526.A20310
Varukategori Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat
Kontor Karlstad
Utropspris 1 300 kr
Stänger 2024-05-26 20:13:00
Provision 195 kr
Frakt 299 kr

Väska " Envelope" Yves Saint Laurent, mått ca 24x17x6,5cm, svart läder med detaljer i gulmetall, tillbehör kvitto Saint Lauren NK Stockholm 2021, dustbag , box, bra bruksslitage Skickas med postpaket.

Väska " Envelope" Yves Sai...

Parti Bijouterier.

Parti Bijouterier.

Väska " Boy Bag" Chanel, Medium ca 15x25x8cm, Rosa Chevron Caviar läder med detaljer i gulmetall , tillbehör kvitto Harrods London 2022, dustbag, box, skötselbok och putsduk, obetydligt bruksslitage Skickas med postpaket.

Väska " Boy Bag" Chanel, M...

Omega Constellation armband till herrur, längd ca 16 cm, bredd 17.6 mm, 18 k, 91.5 gram.

Herrur Silvana Automatic, diameter 42 mm, bruksslitage/repor, defekt armband, fungerar vid katalogiseringstillfället,

Klackring, Guldfynd AB, storlek 19 mm, bredd 3.3-12.4 gram, 18 k. Vikt: 3,3 g

Niki Merimaa skulptur blåpatinerad brons, hund, signerad, höjd 6 cm, längd 5.5 cm.

Niki Merimaa skulptur blåp...

Hänge/mynt, 22 k i myntet och 14 k i ramen, diameter ca 22 mm. Vikt: 7,8 g

Hänge/mynt, 22 k i myntet ...

Herrur Roamer Searock, diameter 36 mm, fungerar ej, slitage.

Ring med 24 st små diamanter, Guldfynd AB, storlek 15.5 mm, bredd 1.5 mm, 18 k. Vikt: 1,5 g

Ring med 24 st små diamant...

Ring med sten, Karl Laine Finland, storlek 17 ½ mm, bredd 5.1-17.4 mm, silver. Vikt: 5,7 g

Diverse silversmycken något med stenar. Vikt: 67 g

Diverse silversmycken någo...

Diverse Bijouterier.

Diverse Bijouterier.

Collier, längd 43 cm, bredd 2-16 mm, silver. Vikt: 13,6 g

Collier, längd 43 cm, bred...

Parti smycken bla Pilgrim.

Parti smycken bla Pilgrim.

Damur Bulova, diameter 24.7 mm, fungerar ej troligen batteribyte.

Fat Borgila, gåvogravyr, diameter 25 cm, silver 925/1000. Vikt: 432 g

Fat Borgila, gåvogravyr, d...

Armband, Kaplan Stockholm 1954, längd ca 19 cm, bredd 16.5 mm, silver. Vikt: 20,9 g

Se kontorets övriga auktionsvaror