Ring, syntetisk spinell, stl 18, bredd 1,5-14mm, nagg på sten, 18K Vikt: 4,8 g

2 500 kr

Auktnr SE4.20240529.A91107
Utropspris 2 500 kr
Stänger 2024-05-29 11:14:30
Provision 375 kr
Frakt 129 kr

Väska Louis Vuitton, Mylockme BB Rubis, datumkod AR4128, rött läder, 17x22x5cm, beslag och axelkedja i vitmetall, mindre bruksspår på lås/LV emblem, kvitto Louis Vuitton Magasine De Copenhauge Köpenhamn December 2018, dustbag, kartong.

Väska Louis Vuitton, Myloc...

Ring, diamanter 80 x ca 0,005ct, stl 17, bredd 2-4mm, GHA, 18K.  Vikt: 3,4 g

Armband, diamanter totalt 1.02ctv enligt gravyr, 19cm, bredd 4mm, GHA, defekt, 18K.  Vikt: 9,9 g

Ring, diamanter 7 x ca 0,20ct, 42x ca 0,01ct, stl 19½, bredd 7mm, PCHFB Production AB, Bergkvara, vitguld, 18K.  Vikt: 12,5 g

Stelt armband, skevheter, Ø60mm, bredd 8-22mm, silver 830/1000. Vikt: 14,3 g

Stelt armband, skevheter, ...

Armbandsur Girard Perregaux, 18K, manuell, 35x23mm inklusive horn, ljus urtavla, nr 85731694, läderband med original kroklås i doublé, 22,5cm, bruksskick, bruttovikt 26,1g, etui ej original, inga tillbehör.

3 armringar, Ø64mm, bredd 3,5mm, ihålig, borrhål, 21K.  Vikt: 29,9 g

3 armringar, Ø64mm, bredd ...

2 armringar, Ø64mm, bredd 6mm, 21K.  Vikt: 20,6 g

2 armringar, Ø64mm, bredd ...

Ring, 51 diamanter 0,98ctv enligt gravyr, stl 15½, bredd 2-11mm, vitguld, GHA, i ask, 18K.  Vikt: 4,7 g

Handsmycke, 21cm utdraget läge, armbandet 19cm, bredd 1-23mm, 21K.  Vikt: 4,7 g

Handsmycke, 21cm utdraget ...

Brosch, vit emalj, 37x40mm, Norway Sterling, silver 925/1000. Vikt: 6,9 g

4 miniatyrprydnader i silver, 12x4mm-20x24mm, 1 ostämplad, övriga 830, 925/1000. Vikt: 13,2 g

Ett par örhängen, motiv, 17mm, 18K Vikt: 2,3 g

Ett par örhängen, motiv, ...

Ett par örhängen, 41mm, silver 830/1000 Vikt: 2,9 g

Ett par örhängen, 41mm, s...

Herrur Bulova Ambassador, 18K, automatisk, fungerar ej, 37x31mm inklusive horn, länk 18K 18,5cm, defekter på urtavla, repor på glas och boett, bruttovikt  68,3g, etui ej original, inga tillbehör.

2 par örhängen, vita stenar, silver 830, 925/1000 Vikt: 2,7 g

2 par örhängen, vita sten...

Ring, orange sten, stl 16¾, repor på sten, silver 830/1000 Vikt: 2,3 g

Ring, orange sten, stl 16¾...

Tändare S.T Dupont, Paris, nr 1C80Y05, 4,5x3,5cm, gulddoublé, bok box ytterkartong, ej funktionstestad.

Tändare S.T Dupont, Paris,...

Skrin med lock, blad och blomsterdekor, fötter i form av lejontassar,  höjd 8cm inklusive blomknopp, bredd 16x11,5cm, svensk importstämpel, silver 830/1000. Vikt: 328,2 g

Herrur Lumi Nox, 3050/3950, Carbonox-material, quartz, Ø43mm, svart urtavla, datum, sekundvisare, original silikonlänk 27,5cm, tunna repor på glas, inga tillbehör.

Se kontorets övriga auktionsvaror