Tolv moccaskedar, Svenska floran, längd 6,4cm, år 1981, i etui, silver 830/1000. Vikt: 107,8 g

750 kr

(redrum)

Auktnr SE18.20240529.A62358
Varukategori Silver / Bestick
Kontor Solna
Utropspris 750 kr
Aktuellt bud 750 kr
Stänger 2024-05-29 16:44:30
Provision 113 kr
Frakt 129 kr

Guldsmycke med mynt, defekt, 21K.  Vikt: 107,1 g

Ring med briljantslipad diamant 1 x 0,42ct enligt gravyr, stl: 17¼, bredd: 3mm, 18K.  Vikt: 2,7 g

Herrur, Breitling, Superocean II, Ø 42mm, automat, datum, stål, referensnummer A17366D81A1A1, serie-nr: 7265538, gummiband Diver Pro, gummiband med krackelering samt repor på clasp, bruksslitage, certifikat 2021 och kvitto från Eriksson Urhandel , manual, tag, box, kartong och ytterkartong.

 Färglitografi, Yrjö Edelmann, signerad, dedikerad, ca 70x45cm, spår av sudd, märken på ram.  Skickas med postpaket.

Färglitografi, Yrjö Edel...

Ring med diamanter 2xca 0,40ct, 1xca 0,30ct, kvalitet ca W-TCr(H-I)/SI-P, 24xca 0,015ct 8/8-slipning, tre stenar saknas, vissa av de små stenarna möjligen syntetiska, stl 16½, bredd 3,3-11,7mm, slitna klor, felstämplad, vit metall, troligen silver Vikt: 5,9 g

Ring med diamant 1xca 0,20ct, kvalitet ca TW(G)/VVS, stl 17¾, bredd 2,8-4,8mm, 18K Vikt: 3,1 g

Sex ölglas, motiv av Lasse Åberg, höjd ca 22,5cm, glas.

Sex ölglas, motiv av Lasse...

Armband Cordell, längd 19cm, bredd 6,2mm, GHA, 18K Vikt: 5,1 g

Armband Cordell, längd 19c...

Armband Singapore, längd 18cm, bredd 1,8mm, GHA, 18K Vikt: 1,2 g

Armband Singapore, längd 1...

Ring med safir, stl 19, bredd 1-2,4mm, 18K Vikt: 0,6 g

Mindre fat, Mari Simmulson, ca12x12,5cm.  Skickas med postpaket.

Ett par örhängen, Ø16mm, bredd 3mm, 18K Vikt: 1,8 g

Ett par örhängen, Ø16mm,...

Hänge hjärta, 12x7mm, 18K Vikt: 0,1 g

Hänge hjärta, 12x7mm, 18K...

Ring med briljantslipade diamanter 0,50ctv enligt gravyr, stl: 18, bredd: 2,3mm, gravyr, 18K.  Vikt: 3,5 g

Ring Cartier Love, stl: 55 (17½), bredd 3,5mm, serie-nr: HLU250, certifikat 2019, box, ytterkartong, bruksslitage/repor, 18K vitguld.  Vikt: 3,5 g

Ytterfoder, Arabia, Richard Lindh, Ø11cm, höjd ca 8,5cm.  Skickas med postpaket.

Armband, filigranarbete, längd 19-20cm, bredd 7,3-36mm, 21K Vikt: 11 g

Armband, filigranarbete, l...

Hänge, ängel med vita stenar, 15x10mm, 18K  Vikt: 0,1 g

Hänge, ängel med vita ste...

Collier med stenar & pärlor, Yvone Christa New York, lås med filigranarbete, längd 41,5cm, bredd 6,5mm, silver 925/1000 Vikt: 13,2 g

Collier med stenar & pärlo...

Ett par örhängen, slipad dekor, Ø2,9mm, 18K Vikt: 0,4 g

Ett par örhängen, slipad ...

Se kontorets övriga auktionsvaror