Figurin, Tjur, Design Aldo Londi, ur serie Rimini Blue, Bitossi, Italien, längd ca 32cm, bredd 15cm, höjd 15cm, stengods, blågrön glasyr, numrerad, nagg, färgbortfall på horn,
Auktnr | SE22.20240528.A36633 |
Varukategori | Keramik, porslin & glas / Skulpturer |
Utropspris | 700 kr |
Aktuellt bud | 700 kr |
Stänger | 2024-05-28 21:27:00 |
Provision | 105 kr |
Frakt | 129 kr |
28/5 21:26:20 | serafen | 700 kr |