Puderdosa, spegel, Ø71,5mm, repor, Tenn & Silver Ab, år 1946, silver bruttovikt:65g Vikt: 65 g

200 kr

(mimmi45)

Auktnr SE22.20240528.A36652
Varukategori Silver / Övrigt
Kontor Farsta
Utropspris 200 kr
Aktuellt bud 200 kr
Stänger 2024-05-28 21:36:30
Provision 30 kr
Frakt 49 kr

Herrur Maurice Lacroix Pontos S Diver, 43mm, automat, datum, svart urtavla, stål, referensnr PT6248 serienr AW-01362, små nagg på glasring, nagg på kronan, svart originalband i gummi, längd inklusive ur ca 22cm, ofullständigt certifikat från Boströms Ur & Guld 2/8-19, manual, box, ytterkartong  Vikt: 0 g

Damur Rolex O-P Datejust 18K, 25mm, serienummer: L838187 med diamantindex, Presidentlänk 18K, längd inklusive ur ca 16cm, repigt glas, skadad krona, fuktskadat/skadat urverk, går ej, inga tillbehör, bruttovikt: 73,8g.

Armring, Ø ca 60x45mm, omkrets ca 16cm, bredd 6mm, öppningsbart, 18K Vikt: 9,2 g

Armring, Ø ca 60x45mm, omk...

Väska, Louis Vuitton Alma BB, Damier Ebene Canvas, mått ca 24x17x11cm, modellnummer N41221, avtagbar axelrem, lås saknar nyckel, smärre repor, dustbag, box.

Väska, Louis Vuitton Alma ...

Ask med 13 hängen med bland annat citrin, ametist, tigeröga, mjölkkvarts mm, hängdel i metall

Ask med 13 hängen med blan...

Armbandsur Seiko Sea Horse, automat, 36mm, datum, referensnummer: 7625-8100, boettnummer: 6101743, stål, repigt glas, repig länk, ingen länk, inga tillbehör

Armband X-länk med stav, längd ca 19cm, bredd ca 8mm, 18K Vikt: 12 g

Armband X-länk med stav, ...

Två smörknivar, modell Olga, längd ca 16,8cm, blad i rostfritt stål, GAB år 1956, bruttovikt:82,57g, silver

Två smörknivar, modell Ol...

Kedja Kejsarlänk, längd ca 51cm, bredd 5mm, 18K Vikt: 81,3 g

Kedja Kejsarlänk, längd c...

Modellbil Tintin i Amerika, äkthetsintyg, originalask, slitage på ask

Armring, Ø 60x46mm, omkrets 16cm, bredd 6mm, vitguld, öppningsbart, 18K Vikt: 9,4 g

Armring, Ø 60x46mm, omkret...

Figurin Dalahäst, höjd 11cm, Lindshammar, signerad CH ML, glas. Skickas med postpaket.

Figurin Dalahäst, höjd 11...

Collier, längd ca 40-43cm, 1-9mm, ett par örhängen, Ø 8mm, 18K Vikt: 3,7 g

Collier, längd ca 40-43cm,...

Ring X-länk, stl 17¾, bredd ca 7mm, Guldfynd, 18K Vikt: 1,7 g

Ring X-länk, stl 17¾, bre...

Armbandsur Eterna-Matic, 35mm, automat, boettnummerr: 3951613, plexiglas, repigt glas,  läderarmband ej original, längd inklusive ur ca 22cm, inga övriga tillbehör.

Armbandsur Omega Seamaster, Ø34, automat, datum, verknr:17845622, Cal:610, boettnr:14384, guld på stål, läderband, sliten omega ask.

Ring med diamanter 52xca0,005ct, stl 17, bredd 2-4mm, GHA, 18K  Vikt: 3,2 g

Glasskulptur Katt, höjd ca 14,cm, Renate Stock Paulsson för Sea Glasbruk, Kosta Sweden, signerad, glas. Skickas med postpaket.

Glasskulptur Katt, höjd ca...

Hänge, längd 57mm inkl ögla, bredd 35mm, 18K  Vikt: 32,1 g

Hänge, längd 57mm inkl ö...

Armband Cordell, längd ca 21,5cm, bredd 4mm, Unoaerre, 18K Vikt: 5,2 g

Armband Cordell, längd ca ...

Se kontorets övriga auktionsvaror