Kedja, Ankarlänk, bredd:1,5mm, defekt, 8K. Vikt: 1,4 g

225 kr

Auktnr SE2.20210114.A58560
Varutyp Smycken; halskedjor
Kontor City
Utropspris 225 kr
Stänger 2021-01-14 11:12:00
Provision 34 kr
Frakt 45 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, GMT-Master (Swiss-T<25), Chronometer, armbandsur, 39 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, tillverkad andra kvartalet 1971, certifikat ej daterat & stämplat, ca 1972, box + ytterkartong ej tids/modellenliga, Caliber 1570, Verknr D214156, Serienr 3.092.038, Referens 1675, Boettnr 1675 (II.71), Länkreferens 6251H-1.72/55, total längd: 20,3cm, skadad urtavla, skadade visare, okänd servicehistorik.

Herrur Rolex Oyster Perpetual GMT-Master II Coke Fat Lady, stål, automatisk, 40mm, ref: 16760, snr: R275726 ca 1988, Cal. 3085, verknr: 1499349, safirglas, datum, Swiss -T<25, oysterlänk, stål, ref: 78790A DE7, viklås, länk tillverkad ca 2001 till ref: 16710, total längd: 18,7mm, manual, certifikat 7:e April 1988 Bucherer Zurich, box, ytterkartong, servicekvitto Nymans 2016-05-17, buckla på bakboett.

Herrur Zenith El Primero Rainbow, stål, automatisk, 39mm, ref: 02-0370-400, Cal. 400, kronograf, datum, safirglas, stållänk, extra länkbitar, torr packning, bör bytas, box, saknar kudde, ytterkartong

Herrur Rolex Turn-O-Graph, stål, automatisk, 35mm, ref: 6202, snr: 949979 tillverkad ca fjärde kvartalet 1953, Cal. A296, verknr: 70457, skadad urtavla, SWISS-T<25, repigt plexiglas, utbytt vridringsinlägg, jubileelänk, stål, ej tids/modellenlig, märkt U.S.A., ca 70tal, viklås, inga tillbehör.

Golfpeg, längd:47mm, bredd:11mm, Tiffany & Co., 14K.  Vikt: 12,4 g

Golfpeg, längd:47mm, bredd...

Hänge, 13x6mm, briljantslipad diamant 0,50ct enligt gravyr, ca W-TCr(H-I)/P2, fasetterad rondist, GHA, 18K. Vikt: 1,1 g

Hänge, 13x6mm, briljantsli...

Herrur Sjöö Sandström Chronolink Worldtimer UTC, stål, manuell/quartz, analog/digital,  40mm, ref: WT 6202, snr: 2917, kronograf, alarm, stållänk, extra länkbitar, dubbelviklås, batteribyte krävs för digital del, skadad box, certifikat från Sjöö Sandström daterat 2004-12-01, aningen glapp vid gångjärn.

Herrur Sjöö Sandström Ch...

OMEGA, Seamaster, Professional (600m/2000ft), Planet Ocean 600 M Chronometer, "Skyfall", armbandsur, 42 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, heliumventil, glasbaksida, originallänk, viklås, ca 2012. Limiterad och numrerad (Nr. 1453/5007). Caliber 8507, Verknr 85.941.384, Serienr 85.941.384, PIC nr 232.30.42.21.01.004, Länkreferens 1593/858, inga tillbehör.

Herrur Certina DS Action Divers Watch 200m, stål, automatisk, 41,5mm, ref: C013407, snr: LUX 5YT YB1, safirglas, datum, stållänk, extra länkbitar, viklås, certifikat Maj 2020 Klockmaster Västra Frölunda, box, ytterkartong

Axelväska, Louis Vuitton, Vavin Chain Wallet,  M67839, 19 x 13 x 2cm, dustbag.

Axelväska, Louis Vuitton, ...

Herrur IWC Pilot´s watch Mark XVIII Le Petit Prince, stål, automatisk, ref: IW327004, snr: 5616067, Cal. 30110, safirglas, datum, läderband, bruksslitage, bygelspänne, manual, certifikat Oktober 2017 chocron ceuta Spanien, putsduk, box, ytterkartong, kvitto LuxuryWatches Juni 2018.

Herrur IWC Pilot´s watch M...

Herrur Breitling Chronomat, stål, automatisk, 39,5mm, ref: 81.950 / B13047, snr: 94051, Cal. B13, safirglas, datum, kronograf, Rouleauxlänk " Bullet ", stål, dubbelviklås, total längd: 19,7cm, manual, certifikat Viegi SAS Italien Oktober 1997, box, ytterkartong

Ring, Ø17, briljantslipade diamanter totalt 0,47ctv enligt gravyr, bredd:8mm, vitguld, 18K.  Vikt: 9,7 g

Ring, Ø17, briljantslipade...

Herrur Seiko Prospex Diver´s 200m, stål, automatisk, 44,7mm, ref: SRPD11K1, snr: 8N0443, dag, datum, stållänk, viklås, inga tillbehör.

Herrur Seiko Prospex Diver...

Kedja, 55cm, Ankarlänk, bredd:4,5mm, 18K. Vikt: 35,5 g

Kedja, 55cm, Ankarlänk, br...

Hänge, 19x10mm, fasetterad ametist, diamanter 24xca0,0025ct, 8/8-slipade, GHA, vitguld/rödguld, 18K.  Vikt: 2 g

Hänge, 19x10mm, fasetterad...

Ring, Ø15¾, diamanter 30xca0,015ct baguetteslipade + 44xca0,005ct briljantslipade, ca W(H)/P, bredd:4,5-5mm, GHA, vitguld, 18K. Vikt: 4,7 g

Ring, Ø15¾, diamanter 30x...

Armband, 19cm, svarta, gröna och röda stenar, bredd:10mm, en sten fattas, silver 925/1000.  Vikt: 15,5 g

Armband, 19cm, svarta, grö...

Ring, Ø14¼, diamanter briljantslipad 1xca0,20ct + prinsesslipade 10xca0,045ct, bredd:3mm, gravyr, Gunnar Fahlström, Stockholm 2005, vitguld/rödguld, 18K. Vikt: 3,9 g

Ring, Ø14¼, diamanter bri...

Ring, Ø17¾, fasetterad bergkristall 16mm, ringskenans bredd:5mm, Nils Erik From, Danmark, silver 925/1000. Vikt: 9,9 g

Ring, Ø17¾, fasetterad be...

Se kontorets övriga auktionsvaror