Handspegel och klädborste, silver, troligtvis tidigt 1900-tal, tillverkarstämpel JW, hamrad yta, handspegelns längd: 27cm, bredd: 14cm, klädborstens längd: 24,5cm, bredd: 8,5cm, lös borst samt avsaknad av en grupp borsstrån, repor på spegelglaset, båda med smärre bucklor, 830/1000. Bruttovikt: 460,7gram Vikt: 460,7 g
Auktnr | SE4.20211027.R478241 |
Utropspris | 895 kr |
Stänger | 2021-10-27 11:02:00 |
Provision | 134 kr |
Frakt | 129 kr |
27/10 11:02 | ABV1866 | 895 kr |