Ring, stl 18¾, ALE, hematit 20x15mm, silver 925/1000. Vikt: 14,1 g

225 kr

(zelda)

Auktnr SE4.20211201.A72699
Varukategori Silver / Övrigt
Utropspris 125 kr
Aktuellt bud 225 kr
Stänger 2021-12-01 11:15:32
Provision 34 kr
Frakt 49 kr

Tavla  Christian Fredrik Swensson (1834-1909),  marin, olja på duk, färgbortfall, krackeleringar, mindre skada i duken, defekter på ram, 121x82cm inklusive ram. FINNS FÖR VISNING PÅ PANTBANKEN ÖSTERMALM  Vikt: 0 g Skickas med Bussgods eller PostNord

Tavla Christian Fredrik Sw...

Ring, Ø15, Ole Lynggaard, diamant ca 0,01ct, bredd:3mm,  vitguld, nyskick, 18K Vikt: 5,4 g

Ring, Ø15, Ole Lynggaard, ...

Tavla, oljemålning på pannå, Nisse Zetterberg, signerad och daterad 1977, 41x50cm, lös ur ram, smärre defekter på ram Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Tavla, oljemålning på pan...

2 Tavlor Lasse Åberg, repr...

5 ringar i sten, Hematit och troligen Nefrit/Jadeit, stl 16½, stl 2x17, 2x17½, bredd3-6mm.  Vikt: 0 g

Armbandsur Girard Perregaux, stål, manuell, 22x22mm, liten sekundvisare,  läderband ej original 22cm, från 1940-50tal, verknr 05 1514 GXM, X 5624, anfrätt urtavla, glaset löst, inga tillbehör. Vikt: 0 g

Bestick/serveringsspett med handtag i ben samt utsmyckade detaljer i metall, tidigt 1900-tal, spettet märkt Cast Steel, total längd 33cm. Vikt: 0 g

Målning blandteknik, Jens Kjaer signerad,  motiv "8", bildmått: 25x20cm, rammått: 53x43, fläckar på passepartout, skavmärke/slitage på ram. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Målning blandteknik, Jens ...

Form med handtag, Höganäs, 6cm/Ø18cm. Vikt: 0 g

Form med handtag, Höganäs...

2 ugnssäkra formar Gustavsberg, Kåge, Eldorado, 9cm/Ø18cm, ena med handtag och lock,  6cm/Ø14cm.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

2 ugnssäkra formar Gustavs...

Figurin Wallendorf 1764, Tyskland, barn med boll, 15x12,5cm. Vikt: 0 g

Litografi Carl Gunne, 101/235 signerad Gunne 64, inramad 47x38cm, gulnad Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Kristallskål Sven Palmqvist, 7cm, Ø19,5cm, Orrefors nr 4192-191. -Finns för visning på Amiralsgatan Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Kristallskål Sven Palmqvis...

Damur Tissot, stål, quartz, Ø29mm, vit pärlemorurtavla, datum, sekundvisare ref nr T132010A, länk 18cm, inga tillbehör. Vikt: 0 g

Damur Tissot, stål, quartz...

Tavla, Tage Nilsson Limhamn, olja på pannå, signerad TN, motiv landsbygd med gårdshus, bildmått 53x28cm, ram 72x47cm. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Litografi Bengt Böckman, golfmotiv 11/199, bladmått 46x39cm, ramad. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Litografi Bengt Böckman, g...

Figurin Nao, Spanien, flicka i nattkläder, 28cm. Vikt: 0 g Skickas med paket.

Skål Kosta Boda, Kjell Engman , signerad, referens 58713  höjd ca 10cm, Ø ca 17cm Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Skål Kosta Boda, Kjell Eng...

Se kontorets övriga auktionsvaror