Kedja pansar, längd ca 43 cm, bredd 1,3mm, defekt lås,18k Vikt: 3,3 g

1 300 kr

Auktnr SE76.20221127.A11723
Varukategori Guld / Kedjor & collier
Kontor Karlstad
Utropspris 1 300 kr
Stänger 2022-11-27 19:09:30
Provision 195 kr
Frakt 129 kr

Damur Rolex Lady-Datejust Ø26mm, ref nr 179174, serienr 29UQ8901 Caliber 2235 verks nr. U50D3775,  med servicebehov (går men roteln är något lös), jubiléelänk, automat, datum, ljusrosa urtavla och romerskt index, med ytterkartong (visst slitage, box och certifikat (Bergströms Ur 2016), smärre repor på boett och länk

Damur Rolex Lady-Datejust ...

Herrur Jaeger LeCoultre Master Ultra Thin Moon, svart urtavla, stål, automatisk, 39mm, refnr Q1368470, serienr 3422774, boettnr 176.8.64.S, Cal 925, safirglas, månfas, glasbaksida, läderarmband, viklås, certifikat daterat 15/09/2021, manual, tillhörande verktyg, skadad box, ytterkartong.

Herrur Rolex Oyster Perpetual Submariner, guld/stål, automatisk, ref-nr16613, serie-nr K245172, Serti Dial, Ø40mm, diamantindex samt safirer, boett-nr 2160, kaliber 2160, verk-nr 3 9207347, 13 länkbitar monterade, clasp 93253 DT1, manual, plånbok, sigill, ankare och certifikat Nymans Ur Stockholm 2002, små repor.

Herrur Rolex Oyster Perpetual Datejust, ref-nr: 1601, serie-nr: 2837544, verk-nr: D516, boett-nr: 1601, kaliber: 1570,, stål, Ø36mm, plexiglas, läderband ej original, tavla "UAE Armed Forces", servad Nymans April 2020, årtal ca 1971,  box samt ytterkartong ej tidsenlig.

CHANEL, Handväska Small Classic Flap Mademoiselle, 25 x 15 x 7cm, serienummer 30252459, orginalbox och dustbag, certifikat Birger Jarlsgatan 2021, katalog, smärre bruksslitage på insida och metalllås. Skickas med postpaket.

CHANEL, Handväska Small Cl...

Ring med diamanter 5xca0,28ct kvalitet ca Si/W stl 16¼ bredd 4-5mm, gravyr, EXT (Exter Smycken) Göteborg 18K 7g

Ring, briljantslipad diamant ca 4,75ct, ca TCa/Ca(L/M) / VVS, Ø19¼, bredd:1,2-11,1mm, London England, vitguld, 18K. Vikt: 5,7 g

Herrur IWC Shaffhausen Aquatimer Chronograph, titan, automatisk, 42cm, refnr IW371918, serienr 3174555, kronograf, dag, datum, defekt gummiarmband, repor på boett, certifikat Moskva daterat 04.03.07, manual, tillhörande verktyg, box, ytterkartong, servicebehov.

Herrur, Rolex Datejust, stål/guld, 36mm, ref: 16013, snr: 8446326, cal 3035, verknr: 1164314,  automatisk, datum, plexiglas, jubilee länk guld/stål 62523H. 1455, inga tillbehör

Herrur, Rolex Datejust, st...

Herrur Hublot Big Bang, ref:301.M, stål, automat, kronograf, datum, Ø44mm, snr:663994, eftermonterade diamanter, safirglas, glasbaksida, svart gummiband, viklås, box samt ytterkartong, ej certifikat

LOUIS VUITTON. Väska  Neverfull MM, monogram canvas, datumkod SD2018, 28 x 47 x 16cm, lagningar, bläckfläckar, inga tillbehör, kraftigt slitage Skickas med postpaket.

LOUIS VUITTON. Väska Neve...

Herrur Frederique Constant Moonphase, stål, automatisk, 39mm, refnr FC-701/2/3X3S/SD4/6, serienr 3401777, datum, glasbaksida, läderband, viklås, manual, box.

Armring, Ø53mm, 3,5-10mm, 18K Vikt: 9,1 g

Armring, Ø53mm, 3,5-10mm, ...

Axelremsväska Yves Saint Laurent, Monogram Sacchel Handbag 2WAY numrerad 392737.527412, mörkrött läder, bruksslitage, med dustbag, samt kuvert med kontrollappar, made in Italy, mått 24,5x18cm, bruksslitage

Axelremsväska Yves Saint L...

Damur Hublot Big Bang Madre Perla, stål/titan, automatisk, ref-nr: 341, serie-nr: 644320, cal: ETA 2894-2, verk-nr: 04509, Ø41mm, safirglas, pärlemortavla, diamantkrans med 114st briljantslipade diamanter, kvalitet TW(F-G)/VVS, glasbaksida, integrerat gummiband, viklås, inga tillbehör.

Armbandsur Rolex, silver 935, manuell, 35mm, savonett, boettnr 685.699 J, boett stämplad W&D Rolex, liten sekundvisare, repor och bucklor på boett, skadad urtavla, delvis renoverad, ca 1915, läderarmband ej original, inga tillbehör.

Damur Breitling, Cockpit Lady, chronometre, 32mm, stål/guld, quartz, ref: C71356, srn: 1120640, safirglas, datum, pärlemorurtavla, pilotlänk i stål/guld, viklås, länkref:  W1608, batteribyte krävs, inga tillbehör

Ring, briljantslipade diamanter totalt 2,68ctv enligt gravyr (1xca1,00ct + 2xca0,80ct + 4xca0,02ct), ca TCa-Cr/VS1-VS2, Ø18¼, bredd:2,5-7,5mm, K.Rundquist Guldsmedsateljé, Malmö 1985, vitguld, 18K. Vikt: 7,4 g

Skulptur, AI WEIWEI, "Artist's Hand", onumrerad upplaga av 1000 ex från 2017, signerad, längd 10cm, bredd 10cm, höjd 13cm, avgjutning av konstnärens hand i konstmassa överdragen med rodium, kort från Public Art Fund, kartong. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Armbandsur Breitling Chronomat Automatic 36, 18K roséguld, Ø36 mm, automatisk, urverk Breitling 10, referensnummer R10380101A1R1, serienummer 6511527, viklås, safirglas, box, certifikat, manual, handledsmått max 17,5 cm, köpt december 2022 (2 års garanti), bruttovikt 154,5g

Se kontorets övriga auktionsvaror