Ring med odlade pärlor troligen Theresia Hvorslev ej signerad, stl 19, bredd ca 1,0-4,0mm, 18K Vikt: 1,6 g

850 kr

(evanor01)

Auktnr SE13.20221205.A18107
Kontor Pantbanken Online
Utropspris 700 kr
Aktuellt bud 850 kr
Stänger 2022-12-05 14:25:30
Provision 128 kr
Frakt 129 kr

Ring med diamanter, 1 x ca 1,00ct W-Tcr (H-I) / SI2, sidostenar 8 x ca 0,02ct, stl 16½, bredd ca 1,9-7,1mm, vitguld 18K 2,7g Vikt: 2,7 g

Väska Gucci Dionysus super mini ca 16,5x10cm, svart, numrerad 476432 0959, dustbag, kvitto--Berlin 2018, inga övriga tillbehör

Väska Gucci Dionysus super...

Ring med safirer och diamanter, stl 17½, bredd ca 2,1-20,5mm, vitguld,  en safir saknas, 14K 7,3g Vikt: 7,3 g

Armring med diamanter, 7 x ca 0,10ct, innermått Ø ca 5,8cm, bredd ca 2,2-3,3mm, vitguld 14K 9,3g Vikt: 9,3 g

Ring med diamanter, 2 x ca 0,15ct 2 x ca 0,05ct 12st rosenstenar, stl 16½, 1920-30-tal, skena stämplad 585 , fattning i platina ostämplad,  14K  Vikt: 2,4 g

Brosch med rosenstenar, längd ca 25mm, bredd ca 16mm, 14K/silver  Vikt: 4,4 g

Brosch med rosenstenar, lä...

Armband med diamanter 29st x ca 0,005ct och 6 berlocker,  längd ca 18cm, bredd ca 2,4-15mm, ostämplat, 9K 5,6g Vikt: 5,6 g

Herrur Tissot, Seastar 1000, Ø 45,5mm, quartz, chronograf, datum, ref.nr. T120.417.37.051.00, serie.nr. CV5N30KA6, kopparfärgat stål, svart urtavla, inköpt Klockia 2023, gummiband, garantikort gäller till 03/04/2025, bruksslitage.

Hänge med diamant 1 x ca 0,80ct ca TCA (K-L)/P1, längd ca 15,5mm, bredd ca 7,5mm, 14K 2,3g Vikt: 2,3 g

Hänge med diamant 1 x ca 0...

Collier med vita stenar, doserat, länga ca 40,5cm, bredd ca 3-6mm, Crislu, stämplad CC, 925/1000 silver Vikt: 22,3 g

Brosch med diamanter, 17 x ca 0,04ct W(H)/SI, längs ca 48mm, bredd ca 2,7mm, vitguld 14K 2,9g Vikt: 2,9 g

Ett par örhängen med vita stenar, Ø 12mm, bredd ca 7mm, Crislu, stämplade CC, 925/1000 silver Vikt: 13,6 g

Ett par örhängen med vita...

Pärlcollier 3-radig, odlade pärlor, Ø ca 2,9-4mm, längd ca 40cm, viguldslås med diamant,  3x ca0,005ct, 14K  Vikt: 0 g

Pärlcollier 3-radig, odlad...

Collier, korall och odlade sötvattenspärlor, Ø ca 7,7-8,1mm, längd ca 41cm, i behov av omträdning, mangetlås, förgyllt silver 925/1000 Vikt: 0 g

Hänge, Pandora, längd ca 26mm, bredd ca 12,5mm, gulddetaljer i 14K silver 925/1000  Vikt: 3,2 g

Hänge, Pandora, längd ca ...

Ett par creoler med diamanter 2 x ca 0,30ct ca W(H)/SI, Ø ca15mm, bredd ca 6,8mm, stift av, vitguld 18K 12,1g Vikt: 12,1 g

Ring med vita stenar, stl: 18, bredd ca 4-7mm, Crislu, stämplad CC, 925/1000 silver Vikt: 4,3 g

Herrur Seiko 7N42-0ED0, stål, quartz, 38mm, datum, serienr. 0D3017, safirglas, repor, metallarmband

Herrur Seiko 7N42-0ED0, st...

Ring med vita stenar, stl: 18, bredd ca 2-3mm, Crislu, stämplad CC, 925/1000 silver Vikt: 1,8 g

Ring med diamanter ca 35st x0,01ct, stl17½, bredd ca 3mm, platina 950/1000

Se kontorets övriga auktionsvaror