Klackring, Ø21, GHA, bredd:4-12mm, silver 925/1000. Vikt: 9 g

175 kr

(dentilus)

Auktnr SE2.20230126.A70442
Varukategori Silver / Ringar
Kontor City
Utropspris 100 kr
Aktuellt bud 175 kr
Stänger 2023-01-26 11:05:44
Provision 26 kr
Frakt 49 kr

Herrur Omega Seamaster Lillehammer 1994 Olympics, limited edition 53/194, 41mm, ref: 2832.21.53, srn: 49591537, chronometer, automat, datum, stål, vit urtavla, svart läderband, originalbox med 4 färgade läderband samt stiftpenna.

Ring, briljantslipade diamanter 1xca0,50ct + 2xca0,35ct + 6xca0,05ct, totalt 1,50ctv enligt gravyr, ca TW-TCr(G-I)/SI2, Ø16, GHA, bredd:4-5mm, vitguld, 18K. Vikt: 4,4 g

Ring, briljantslipad diamant 0,75ct enligt gravyr, ca W(H)/VVS2, Ø17, GHA, bredd:1,7-6mm, vitguld, 18K. Vikt: 3,4 g

Collier, ledat med diamanter 80 x ca. 0,015ct samt 5 smaragder (varav två är färgbehandlade), ca 48cm, bredd: 2,5mm, vitguld, 14K Vikt: 23,6 g

Herrur Officine Panerai Special Edition Radiomir GMT 10 days, 18K vitguld, automatisk, 45mm, refnr: PAM00235 , snr: BB1208442, J120/250, OP6661, kaliber: P.2003, verknr: 000583, safirglas, dag, gångreserv, dag/natt indikator, gmt, sandwichtavla L Swiss Made L, boettskydd, krokodilband, dubbelviklås, 18K vitguld, manual, special edition certifikat, certifikat Mars 2008 Nymans, box, skadat lås, ytterkartong, mindre repor på boett. Vikt: 0 g

Väska, Gucci, Interlocking Crossbody Bag, referensnr:510304, mått:19,5x16x7cm, svart kalvskinn, inga tillbehör.

Väska, Gucci, Interlocking...

Ring, briljantslipad diamant 0,75ct W/VS enligt gravyr, Ø15½, GHA, bredd:1,6-5,8mm, 18K. Vikt: 3 g

Armbandsur Cartier Ronde Solo, 29,5mm, quartz, ref: W6701004, srn: 765196QX, stål, stållänk, inga tillbehör.

Herrur Sjöö Sandström, 40mm, Chronolink, 3634/WT 6202,  Cal ETA 7001, "Swedish Night",  titan, automatisk, läderband, skiftar lite i färgen vid horn, inga tillbehör.

Herrur Sjöö Sandström, 4...

Herrur Tag Heuer Aquaracer 300m, 43mm, quartz, ref: WAY101C.BA0746, srn: RHN2159, stål, originallänk, viklås, ref: FAA103-Y-U4, certifikat från 2018-0-09, manual, box, ytterkartong.

Lordring, cabochonslipad safir, gammalslipade diamanter kuddformade ca 2x0,25ct, ca TCr(I)/SI1-2, en diamant med jack på kronan, Ø17¾, bredd:3-8mm, 14K. Vikt: 8,1 g

Armband, delfiner med diamanter ca 10 x ca. 0,005ct samt färgade stenar, 18,5cm, bredd:3-10mm, 18K Vikt: 12,4 g

Ring, delfin med diamanter 9 x ca. 0,005ct samt färgade stenar, Ø18, bredd: 2-11mm, gravyr, 18K Vikt: 3,8 g

Skål, Moon av Bertil Vallien, Kosta Boda Artist Collection, signerad, numrerad 58048, Ø15cm, höjd:14,5cm, glas.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Skål, Moon av Bertil Valli...

Glasvas, Kosta Boda A. Wåhlström signerad och numrerad 4005, limegrön och vit, 22cm, bredd: 14,5cm Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Glasvas, Kosta Boda A. Wåh...

Diverse silver, skevt/defekt. Vikt: 48,3 g

Bestickuppsättning ur serien Louise, bestående av 6 bordsskedar, längd 18cm, 6 Bordsgafflar, längd 18cm, 6 Bordsknivar med blad av rostfritt stål, längd 21cm, 6 Teskedar, längd 12,5cm, tillhörande broschyr från Silverhuset och bestickschatull, smärre slitage på schatull, 830/1000. Bruttovikt: 924,6g Vikt: 924,6 g

Bestickuppsättning ur seri...

Örhängen röd sten och diamanter 16 x ca 0,001ct/st 8/8-slipade, bredd: 6mm,  18K Vikt: 1,4 g

Örhängen röd sten och di...

Herrur IWC Flatline 18K, 33mm, quartz, boettnr: 3306 / 2288339, gravyr, batteribyte krävs, läderband ej original, inga tillbehör

Herrur Rolex Turn-O-Graph, stål, automatisk, 35mm, ref: 6202, snr: 949979 tillverkad ca fjärde kvartalet 1953, Cal. A296, verknr: 70457, skadad serviceurtavla, SWISS-T<25, repigt plexiglas, utbytt vridringsinlägg, jubileelänk, stål, ej tids/modellenlig, märkt U.S.A., ca 70tal, viklås, inga tillbehör. defeket, går ej, servicebehov. Vikt: 0 g

Se kontorets övriga auktionsvaror