Carmoséring i vitt guld 18K med 16 briljanter á 0,02 ct och en knallgrön sten (naggar; en så stor att en klo hänger i luften. Sitter löst i fattningen). Siffergravyr. Skena i behov av omrodiering. Den är i storlek 18 och väger 4,52g. Stämplad 750 och svensk importstämpel.
Auktnr | SE73.20190418.A2286 |
Utropspris | 1 300 kr |
Aktuellt bud | 1 800 kr |
Stänger | 2019-04-18 19:19:30 |