Klackring i 18K guld med en grön sten. Gravyr från 1964. Den är 3,8 - 15 mm bred, är i storlek 20 och väger 7,2g. Tillverkad av Guldvaruhuset i Stockholm. Kattfot. Otydliga stämplar.
Auktnr | SE73.20190815.A2657 |
Utropspris | 2 000 kr |
Stänger | 2019-08-15 19:11:30 |
15/8 19:11 | ABV1866 | 2 000 kr |